Loading...

یاهو برای سازمان‌های امنیتی جاسوسی می‌کند

  14 مهر 1395 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  هنوز مدت زمان زیادی از منتشر شدن خبر هک ۵۰۰ میلیون ایمیل یاهو نمی‌گذرد که باز هم این شرکت با یک رسوایی جدید مواجه شد. براساس اطلاعات منتشر شده یاهو یک سیستم نظارت پیشرفته با درخواست دولت آمریکا و سازمان‌های امنیتی به وجود آورده بود که تمام اطلاعات کاربران را بررسی می‌کرد و آن‌ها را در لحظه به سازمان‌های مختلف ارسال می‌کرد.

    یاهو اطلاعات تمام ایمیل‌های کاربرانش را در اختیار سازمان‌های امنیتی قرار می‌داد.

  این سیستم نظارت یاهو از یکسری الگوریتم‌های خاص بهره می‌برد و به دنبال موضوعات خاص در داخل ایمیل‌ها و فایل‌های پیوست شده همراه آن‌ها بود. این سیستم مربوط به حساب کاربری خاصی نمی‌شد و روی سرتاسر ترافیک سایت یاهو و تمام ایمیل‌های آن کار می‌کرد.

  براساس اطلاعات منتشر شده در خبرگزاری رویترز این سیستم نظارت سایت یاهو کاملا فعال است و به دنبال نوشته و واژه‌های مختلف است. البته مشخص نشده که این سیستم به چه واژه‌هایی حساس است. همچنین مشخص شده که یاهو ترافیک سایت خودش را بررسی می‌کرده و اطلاعات به دست آمده را در اختیار سازمان‌های امنیتی کشور آمریکا قرار می‌داده است. حتی این سایت یک دیتابیس بزرگ از اطلاعات مختلف کاربران و چیزهایی که آن‌ها دنبال‌شان بوده‌اند، درست کرده.

  این خبر در حالی منتشر شد که یاهو با مشکلات امنیتی زیادی دست و پنجه نرم می‌کند. این سایت در سال ۲۰۱۴ از HTTPS استفاده کرد. در حالی که بسیاری از شرکت‌ها در سال‌های قبل‌تر از این پروتوکل استفاده می‌کردند.

  در ادامه‌ی این خبر گفته شده که شرکت‌های گوگل، مایکروسافت، اپل و فیسبوک با چنین درخواستی مواجه نشده‌اند. این شرکت‌های در بیانیه‌های جداگانه گفته‌اند که چنین درخواستی از طرف سازمان‌های امنیتی دریافت نکرده‌اند و حتی اگر چنین اتفاقی هم رخ می‌داد دست به این کار نمی‌زدند.

   

  منبع: The Verge – Reuters

  یاهو برای سازمان‌های امنیتی جاسوسی می‌کند - 5.0 از 5 ازتعداد 1 رای
  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها