Loading...
چاپ کردن این صفحه

با معامله HTC و گوگل؛ ساخت گوشی توسط HTC متوقف می‌شود؟
 • اندازه قلم +

  31 شهریور 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  پس از چند روز شایعات، بلاخره این خبر رسمی شد. شرکت گوگل با شرکت HTC قراردادی امضا کرده که براساس آن تیم توسعه دهنده پیکسل در اختیار گوگل قرار می گیرند. باتوجه به معامله اچ تی سی مبلغ 1.1 میلیارد دلار از سوی گوگل دریافت می کند و گوگل همچنین یک مجوز مالکیت معنوی HTC را نیز دریافت می کند.

  تیم توسعه دهنده ای که به گوگل پیوسته پیشتر در HTCC روی پیکسل های گوگل فعالیت داشتند و توانستند عملکرد خوبی از خود نشان دهند. گوگل درباره این قرارداد می گوید: "این توافقنامه نشان از تاریخ 10 ساله همکاری بین دو شرکت گوگل و HTCC است."

  از نخستین محصولاتی که شرکت HTC برای گوگل توسعه داده است باید به Nexus One سال 2010، تبلت Nexus 9 سال 2014 و پیکسل های 2016 اشاره داشت. گوگل می افزاید: " ما روی هسته توانایی هایی خود تمرکز می کنیم و می خواهیم محصولاتی ارائه دهیم تا مشتریان تجربه لذت بخش و منحصربفردی با محصول موردنظر داشته باشد." انتظار می رود این معامله در اوایل 2018 نهایی شده و گوگل رسما تیم توسعه دهنده پیکسل را به خود اختصاص دهد.

  اما این به معنای آنست که HTC را دیگر نباید به عنوان برند سازنده گوشی بشناسیم؟

  پاسخ این سوال منفی است. HTC در حال آماده سازی برای معرفی حداقل یک پرچمدار برای سال 2018 است ,برطبق قرارداد HTC می تواند استراتژی ساخت گوشی های هوشمند خودش را ادامه دهد و با مبلغی که از توافق حاصل شده، بدست آورده است می تواند با مهندسین با استعدادی که مشغول کار بر روی پرچمدار آینده این شرکت هستند، جانشین HTC U11 را در اوایل سال آینده معرفی کند.

  به نظر میرسد تمرکز HTC کار بروی گوشی هایی با سود بالاتر است که به طور سنتی پرچمدار خواهند شد. اما این که آیا این شرکت بعد از سال 2018 باز هم به عنوان سازنده گوشی در لیست میماند یا خیر، یکی از پیچیده ترین سوال هایی است که فعلا نمی توان جواب قطعی به آن داد.

  با معامله HTC و گوگل؛ ساخت گوشی توسط HTC متوقف می‌شود؟ - 5.0 از 5 ازتعداد 1 رای

  موارد مرتبط

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید