Loading...

ویندوز ۱۰ خانه‌ها را تصرف می‌کند

  24 آذر 1395 نویسنده  وبلاگ تسنیم
  وبلاگ تسنیم

  همین چند روز پیش بود که شایعات به این موضوع اشاره می‌کردند که مایکروسافت قصد دارد وسیله‌ای به نام Home Hub را برای رقابت با الکسا شرکت آمازون و Google Home شرکت گوگل راهی بازار کند. دستگاهی که با استفاده از دستیار صوتی کورتانا کار می‌کند و به فرمان‌های مختلف کاربران پاسخ خواهد داد؛ اما اطلاعات جدیدتر به این موضوع اشاره می‌کنند پروژه‌ی مایکروسافت بزرگ‌تر از چیزی خواهد بود که فکر می‌کردیم. به نظر می‌رسد که مایکروسافت قصد دارد از ویندوز ۱۰ به عنوان همان سیستم عامل مخصوص اینترنت اشیا استفاده کند.

  مایکروسافت پس از اینکه اعلام کرد سیستم عامل ویندوز ۱۰ روی پردازنده‌های ARM‌ هم کار می‌کند ، قصد دارد  در حوزه‌هایی وارد شود که قبلا در آن‌ها ضعیف بود. شایعات می‌گویند که این شرکت در آینده محصولاتی به عنوان رقیب کروم‌بوک‌های گوگل راهی بازار خواهد کرد. حتی این سیستم عامل برای استفاده در حوزه‌ی اینترنت اشیا هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  براساس اطلاعات منتشر شده از مراسم WinHEC در کشور چین، مایکروسافت خودش را برای استفاده از ویندوز ۱۰ در حوزه‌ی اینترنت اشیا آماده می‌کند. این شرکت حتی در این مراسم نشان داد که ویندوز ۱۰ با کورتانا به چه صورت روی یخچال، ترموستات و وسایل دیگر کار می‌کند.

  cortanadevices

  مایکروسافت قصد دارد کورتانا را روی وسیله‌های متفاون قرار دهد. حتی گفته شده که به‌روزرسان Windows 10 Creator’s Update بسیاری از قابلیت‌های اینترنت اشیا را معرفی می‌کند. کاملا مشخص است که مایکروسافت با ویندوز ۱۰ قصد دارد به تمام حوزه‌ها وارد شود. این سیستم عامل قرار است روی گوشی‌ها، کامپیوترهای مختلف و لوازم خانگی استفاده شود.

  منبع: Zdnet

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها