Loading...

آیا گوگل HTC را خواهد خرید؟

  20 شهریور 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  کمپانی HTC یکی از اولین شرکت هایی بود که با همراهی گوگل تلاش کرد سیستم عامل اندروید را بین کاربران جهان مطرح کند. این کمپانی روزهای درخشان زیادی را در دهه گذشته تجربه کرد و گوشی های ساخت HTC جزو محبوب ترین و پر فروش ترین دستگاه های اندرویدی جهان بودند. طراحی و ساخت تلفن های هوشمندی مانند Butterfly و HTC One همگی نشان دهنده مسیر درستی بودند که HTC در حال پیمودن بود.

  اما بزرگترین مشکل HTC ناتوانی این شرکت در تبلیغ گسترده دستگاه های با کیفیت خود بود. همین نکته باعث شد آنها به تدریج از پیشتازان بازار و شرکت های تازه وارد چینی جا بمانند و هرگز به دوران با شکوه گذشته خود باز نگردند.شرایط برای HTC چندان مساعد نیست. آخرین گزارش مالی منتشر شده از تایوانی ها نشان می دهد آنها در بدترین دوره 13 سال گذشته خود هستند و حتی عرضه گوشی های جدیدی مانند U11 نیز نتوانسته سقوط فروش آنها را جبران کند. این شرکت در سال های اخیر هم همکاری های گسترده ای را با گوگل برای تولید گوشی های اختصاصی این شرکت انجام داد و حتی در تولید گوشی های پیکسل که اولین تلفن های هوشمند ساخت گوگل شناخته می شوند نیز رد پایی از مهندسین و گروه های کاری HTC دیده می شود. به همین دلیل به نظر می رسد گوگل قصد دارد برای آخرین بار برند HTC را احیا نماید. به گزارش فایننشال تایمز، HTC در آخرین فاز مذاکرات برای فروش بخش تلفن های هوشمند خود به گوگل قرار دارد. منابع چینی گزارش کرده اند که گوگل دو انتخاب پیش روی تایوانی ها قرار داده است که عبارت اند از فعالیت به عنوان یکی از شرکای استراتژیک آنها در تولید تجهیزات دیجیتال و یا فروش کامل بخش تلفن های هوشمند به گوگل. با این حال هدست واقعیت مجازی این شرکت یعنی HTC Vive خارج از مذاکرات ذکر شده و به قرار نیست طی این توافق به گوگل فروخته شود.

  چنین خریدی می تواند قدرت گوگل را برای حضور در بازار تلفن های هوشمند به میزان بسیار زیادی افزایش دهد. با این حال سابقه این شرکت در خرید برندهای متعدد نشان می دهد آنها تمایلی به حفظ نام ها ندارند و ترجیح می دهند از امکانات موجود با نام خود استفاده کنند. در نتیجه اگر این قرارداد نهایی شود باید منتظر خداحافظی با برند محبوب HTC باشیم.

  پیشتر در مقاله " اچ تی سی و آرزوهای بر باد رفته " به بررسی علت های افت HTC پرداختیم و پیش بینی کرده بودیم که حتی گوشی های جدید این شرکت نیز قادر به موفقیت و برگرداندن شرایط به نفع تایوانی ها نخواهند بود.

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها