Loading...

چه سوالاتی بیشتر از گوگل پرسیده می شوند؟

  14 شهریور 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  انقلابی که گوگل به وسیله موتور جست و جوی خود در زندگی انسان ها ایجاد کرده نیازمند بررسی، تحلیل و نوشتارهای متعدد و گسترده ای است. این روزها می توان پاسخ هر سوالی را تنها با یک جست و جوی ساده در گوگل پیدا کرد و حتی اگر نیاز به راهنمایی بیشتری دارید هم آموزش ویدئویی و تصویری آن تنها چند کلیک با شما فاصله دارد.

  در نتیجه عجیب نیست که انتظار داشت گوگل مانند یک غول چراغ جادوی همیشه حاضر و بدون محدودیت به همه سوالات همه انسان های روی زمین پاسخ دهد. تاثیر گوگل بر روی زندگی ما آنقدر عمیق است که سال ها قبل فعل "گوگل کردن" وارد زبان انگلیسی و سپس بسیاری از زبان های زنده جهان از جمله فارسی شده است. گوگل اخیرا با همکاری یک وب سایت تحقیقاتی فهرستی از پر تکرار ترین سوالات مطرح شده در موتور جست و جوی خود را منتشر کرده است.

  این سوالات که با فرمت "How to …" طبقه بندی شده اند در واقع سوال کاربران برای نحوه چگونگی انجام یک کار است که برای آن از گوگل کمک خواسته اند (چگونه کار .... را انجام دهیم؟). نتایج این بررسی نشان می دهند تقریبا هر همه کشورهای جهان، تعمیر لوازم خانه جزو اصلی ترین سوالات کاربران است. برای مثال در ایران بیشترین سوال کاربران در این زمینه "چگونه ماشین لباسشویی را تعمیر کنیم؟" بوده است. "تعمیر پنجره" و "تعمیر سینک ظرفشویی" نیز از دیگر سوالات پر تکرار کاربران در بخش تعمیر لوازم خانه بوده.

  اما گوگل برای جالب تر شدن ماجرا، پر تکرار ترین سوالات را مشخص کرده و سپس بر اساس زمینه این سوالات، پرسش های مشابه کاربران را نیز مورد بررسی قرار داده است. برای مثال برخی از پر تکرار ترین سوالات کاربران جهان به این ترتیب هستند:

  - چگونه پنکیک بپزیم؟

  - چگونه عاشق شویم؟

  - چطور پولدار شویم؟

  - چطور کراوات گره بزنیم؟

  - چگونه لاغر شویم؟

  جالب آنکه برخی از این سوالات در بازه های زمانی مشخصی از سال بیشتر تکرار می شوند و برخی دیگر (مانند وزن کم کردن) تقریبا در تمام طول سال طرفداران زیادی دارند. از بین دیگر سوالات جالب پر تکرار از گوگل می توان به "چطور تخم مرغ بپزیم؟"، "چطور بچه دار شویم؟"، "چطور رزومه بنویسیم؟"، "چطور درصد محاسبه کنیم؟" و "چطور سیکس پک داشته باشیم؟" اشاره کرد.

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها