Loading...

تشخیص ایدز با فلش USB

  22 آبان 1395 نویسنده  وبلاگ تسنیم
  وبلاگ تسنیم

  به‌تازگی دانشمندان به روشی جدید برای تشخیص بیماری ایدز (HIV) دست پیدا کرده‌اند. دانشمندان توانسته‌اند یک فلش USB درست کنند که می‌تواند با آزمایش خون افراد، بیماری ایدز را تا ۹۵ درصد درست تشخیص دهد. حتی گفته شده که این فلش در مدت ۳۰ دقیقه می‌تواند جواب آزمایش خون برای تشخیص این بیماری را در اختیار کاربران قرار دهد.

  نتیجه‌ی آزمایش تشخیص بیماری ایدز به شکل معمولی چند روز تا یک هفته طول می‌کشد؛ اما این وسیله‌ی جدید به سرعت می‌تواند نتیجه را در اختیار کاربران و پزشکان قرار دهد. روش استفاده از این فلش USB هم بسیار راحت است. تنها کافی است که مقداری از خون را روی قسمت مشخص شده، بریزید. چیپی هم که داخل فلش قرار گرفته متوجه تغییر سیگنال‌های الکتریکی می‌شود. سپس باید این فلش را به کامپیوتر متصل کنید و منتظر جواب بمانید. دانشمندان این روش را روی ۹۹۱ نفر امتحان کرده‌اند و به طور میانگین ۲۱ دقیقه برای به دست آوردن جواب صبر کرده‌اند.

  البته این تکنولوژی جدید به‌زودی راهی بازار نمی‌شود؛ اما می‌تواند تحول بزرگی به وجود بیاورد. استفاده از یک فلش USB بسیار راحت است و سرعت به دست آوردن جواب در این روش هم آن‌قدر بالاست که به سرعت می‌توان متوجه این بیماری شد.

  ‌‌‌‌

  منبع: The Verge

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها