Loading...

رابط USB 3.2 با پهنای باند باورنکردنی در راه است!

  09 مرداد 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  رابط USB را می توان یکی از برترین ابداعاتی دانست که ریشه آن در اینتل است. این شرکت در آخرین اقدام با هدف توسعه این رابط، پورت Thunderbolt را با رابط USB-C سازگار کرده و اینک رابط USB-C سریع ترین پورت ارتباطی در جهان است که علاوه بر قابلیت انتقال دیتا، می تواند به صورت اینترفیس تصویر درآمده و به انتقال آن بپردازد. همچنین این رابط با توان خروجی بالا، می تواند برق مورد نیاز برخی از گجت و تجهیزات را تامین نماید.

  و اما یک خبر خوب به تازگی منتشر شده است که می تواند همه ما را خوشحال نماید. گروه Promoter به طور رسمی اعلام کرده است که طی  رویداد USB Developer Days، رابط جدید USB 3.2 را معرفی خواهد کرد.

  این رویداد در کانادا، ونکوور، و در تاریخ 26-27 سپتامبر برپا شده و طی آن رابط جدید USB 3.2 به طور رسمی معرفی خواهد شد. این رابط با پهنای باند دو برابر بیش از رابط USB 3.1 وارد دنیای سخت افزار می شود. این رابط از سامانه عملیاتی چند لاین بهره برده و عملیات چند لاین را برای میزبان ها و دستگاه های جدید USB 3.2 تعریف می کند. همچنین کابل های USB Type-C برای پشتیبانی از عملکرد چند لاین برای عملکرد مقیاس پذیر طراحی شده اند. تجهیزات مبتنی بر رابط USB 3.2 می توانند از دو خط با پهنای باند هر یک 5 گیگابیت در ثانیه و یا دو خط با پهنای باند 10 گیگابیت در ثانیه بهره مند شوند. به عنوان مثال زمانی که یک ذخیره ساز با پشتیبانی از USB 3.2 را به یک گیرنده با همین پورت متصل نمائیم، با استفاده از کابل USB-C که هم اینک نیز موجود است، می توان اطلاعات را با سرعت واقعی 2 گیگابایت در ثانیه منتقل نمود. همچنین این رابط دارای سیستم های رمزگذاری جدید است.

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها