Loading...

انواع کارمندانی که حضورشان در محیط کار مضر است

  18 شهریور 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  کارمندان منفی، فکر می‌کنند با هر اقدامشان به شما لطفی می‌کنند، ولی واقعیت این است که اخراج آن‌ها، لطف بزرگ‌تری به همه‌ی شما است!

  برخی از کارمندان، به هر دلیلی فکر می‌کنند صرفاً با حضور هرروزه‌ در محیط کار، برای شرکت ارزش‌آفرینی می‌کنند و اقداماتشان لطف بزرگی به همه‌ی اعضای شرکت است. این کارمندان منفی، حس می‌کنند بیشترین نفع را به سازمان می‌رسانند؛ درحالی‌که در واقعیت کمترین کمک و همکاری را از آن‌ها می‌بینیم. این افراد بجای اینکه انرژی سازمان را افزایش بدهند، تمرکز و انگیزه‌ی دیگران را از بین می‌برند.

  اگر در تیم خود با کارمندان منفی سروکار دارید و نتوانسته‌اید آن‌ها را برآن دارید که رفتارشان را اصلاح و خودشان را با حرکت جمعی هماهنگ کنند، ممکن است گزینه‌ی دیگری به‌جز کنار گذاشتن آن‌ها نداشته باشید. یک قانون مهم کسب‌وکار می‌گوید: به‌آرامی و با دقت استخدام کنید، اما در اخراج تعلل نکنید.

  ۷ گروه از کارمندان منفی که باید هرچه سریع‌تر تکلیف کاری آن‌ها را روشن کنید:


  کارمندی که مشکلات شخصی خود را به دیگران تحمیل می‌کند
  برخی افراد متخصص این هستند که کارها و وظایفشان را به دیگران بسپارند. شما حتماً این افراد را دیده‌اید: آن‌ها همیشه شکایت می‌کنند که خیلی کار می‌کنند درحالی‌که در پایان روز، از حجم پایین کاری که تحویل داده‌اند تعجب می‌کنید. اهدافی تعیین کنید که قابل‌ اندازه‌گیری باشند و اگر این کارمندان منفی به قول و قرارشان در اجرای این اهداف پایبند نبودند، بدانید که زمان یک اقدام جدی فرارسیده است.


  فردی که می‌گوید «خب! این مشکل آن‌ها است!»
  نباید هیچ موقعیت یا شرایطی در محیط کار، مشکل دیگران محسوب شود. حتی اگر کاری روی میز کسی قرار می‌گیرد که معمولاً حل‌وفصل آن وظیفه‌ی او نیست، باید مسئولیت‌پذیر باشد و با تعهد و التزام کامل، فرد مناسبی را برای رسیدگی به آن بیابد.


  فردی که در مقابل مشتریان و همکاران، کنترل اعصابش را از دست می‌دهد
  این سبک‌ رفتاری به‌هیچ‌وجه به‌سادگی قابل‌ پذیرش نیست. به کارمندانی که نمی‌توانند اعصابشان را کنترل کنند، درب خروجی را نشان دهید!


  فردی که جلسات کاری را از مدار اصلی‌ خارج می‌کند
  بعضی از کارمندان در جلسات کاری در مورد همه‌چیز صحبت می‌کنند، به‌جز چیزهایی که به‌عنوان دستور کار آن جلسه اعلام‌ شده است. اجازه ندهید کارمندان منفی کارایی جلسات شما را پایین بیاورند و مسیر برنامه‌های تعیین‌شده را منحرف کنند.


  فردی که سایر همکاران را به ستوه می‌آورد
  وقتی عده‌ی زیادی از کارمندانتان از رفتارهای یک کارمند خاص شاکی هستند، به‌جای نادیده گرفتن شکایات آن‌ها، علت را بررسی کنید. کارمند مذکور را زیر نظر بگیرید و در صورت لزوم، واکنشی منطقی و جدی داشته باشید.


  فردی که می‌گوید «این کار من نیست!» یا «این احمقانه است!»
  کارمندی که اغلب چنین رفتارهایی را بروز می‌دهد و چنین بیاناتی دارد، سزاوار یک موقعیت شغلی محترمانه نیست، مخصوصاً در کسب‌وکار شما.


  فردی که به‌وضوح ناراحت است
  کارمندانی که همیشه ناراضی و ناراحت هستند، نه برای کسب‌وکار شما مفیدند و نه سودی به حال مشتریانتان دارند. آن‌ها هرکسی را که در اطرافشان باشد، می‌رنجانند و این به سود شرکت شما نیست. شما می‌توانید با هدایت کردن آن‌ها به خارج از محیط کار و نشان دادن فرصت‌های جدید شغلی که احتمالاً رضایتمندی و شادی بیشتری به آن‌ها می‌بخشد، قدم مثبتی برای خودتان و آن‌ها بردارید.

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها