Loading...

انتقال سرورهای تلگرام به ایران و تکذیب مجدد پاول دورف

  09 مرداد 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  محمود واعظی، وزیر ارتباطات در حاشیه مراسم افتتاح اولین پارک علم و فناوری اطلاعات و ارتباطات در حضور خبرنگاران پیرامون موضوع انتقال سرورهای تلگرام به ایران و جلسات فشرده با مدیران این مجموعه، اطلاع رسانی کرد.

  واعظی اعلام کرد که جلسات آنها و مدیران تلگرام نتیجه بخش بوده و بخشی از سرورهای تلگرام به ایران منتقل شده است و در مرحله‌ی بعدی کار، قرار است که شبکه توزیع محتوا یا همان CDNهای این شبکه مجازی به ایران منتقل شود. واعظی همچنین در خصوص واکنش های منفی برخی از مسوولین درباره انتقال سرورهای تلگرام به کشور نیز اظهار نظر کرد و با ابراز نارضایتی از این رفتارها، حرف های غیرتخصصی آنها را عاملی برای ایجاد اختلال در این پروسه اعلام کرد. او گفت:

   "کار در حال انجام است و این شروع یک کار بزرگ است و من فکر میکنم باید اجازه دهیم همین سیاست، بین ما و مدیر تلگرام پیش برود. ما گام به گام پیش می رویم و امیدواریم که انتقال سرورها به ایران به نتیجه برسد. انتقال سرورها و نصب CDN نتیجه توافقات ما و تلگرام است."

  البته اظهارات وزیر ارتباطات باز هم از طرف پاول دورف، مدیر تلگرام تکذیب شد. دورف در پاسخ به خبرنگار اسوشید پرس در شبکه اجتماعی توئیتر، گفت که هیچ سروری از تلگرام به ایران منتقل نخواهد شد.

  نظر شما در این رابطه چیست؟ انتقال سرورهای تلگرام به ایران و نصب CDN را مثبت ارزیابی می‌کنید یا منفی؟ دلایل تصمیم خود را با ما به اشتراک بگذارید.

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها