Loading...

تیم کوک: حذف VPN ها از اپ استور چین اجتناب ناپذیر بود

  13 مرداد 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  اگر به یاد داشته کمپانی اپل از چند روز پیش شروع به حذف تعدادی از اپلیکیشن های VPN برای دستگاه های مجهز به iOS از اپل استور کشور چین کرد. این اقدام اپل از طریق ایمیل به برنامه نویسان و توسعه دهندگان VPN ها اطلاع رسانی شد و دلیل این اقدام خود را برای توسعه دهندگان اپلیکیشن های حذف شده این گونه شرح داد: " به علت اینکه این اپلیکیشن ها در چین غیر قانونی هستند ".

  این اقدام اپل انتقاد های زیادی را به دنبال داشت و دلیل عنوان شده توسط کوپرتینویی ها برای غالب برنامه نویس ها منطقی و قابل قبول نبود. به علت حجم زیاد انتقادات، روز گذشته مدیر عامل اپل، تیم کوک تصمیم گرفت که شخصا در مورد حذف VPN ها از اپ استور چین توضیحاتی را ارائه دهد. بر اساس گفته های تیم کوک، این اقدام اجتناب ناپذیر بوده است و اپل فقط به اجرای قوانین آئین نامه ی دولتی در چین پرداخته است.

  تیم کوک در ادامه ی صحبت های خود گفته است که: " بدیهی است که این اقدام طبق میل ما نبوده است و ما باید به اجرای قوانین در چین، مانند هر کشور دیگه ای که در آن مشغول تجارت هستیم بپردازیم. و اما شدیدا معتقد هستیم که حضور در این بازار ها و ارائه ی خدمات به مشتریان و مصرف کنندگان، بهترین اقدامی است که میتوانیم برای کاربران آن کشور و دیگر کشور ها انجام دهیم ".

  علاوه بر این تیم کوک اعلام کرده است که هنوز صد ها اپلیکیشن VPN در اپ استور چین قابل دسترس هستند که توسط برنامه نویسان غیر چینی توسعه داده شده اند و کاربران میتوانند از طریق اپ استور محلی به این VPN ها دسترسی داشته باشند. مدیر عامل برای اعمال آزادی عمل بیشتر در دولت چین برای این کمپانی و دیگر کمپانی ها ابراز امیدواری کرده است و گفته امیدواریم در آینده آزادی ها در این کشور بیشتر شوند چرا که آزادی لازمه ی نوآوری و خلاقیت است.

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها