Loading...

تیم کوک: آیفون X ارزش 1000 دلار را دارد

  29 شهریور 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  آیفون 10 گرانترین آیفونی است که تا کنون ساخته شده و در واقع گرانترین گوشی با قیمت پایه 999 دلار است. اما اگر از تیم کوک در خصوص این موضوع بپرسید، داستان کمی متفاوت خواهد بود. مدیرعامل اپل در مصاحبه با ABC News اعلام کرد که با توجه به تکنولوژی موجود در این گوشی، قیمت 1000 دلار، ارزش واقعی آن است.

  این موضوع در پاسخ به پرسش شخصی در توئیتر مطرح شد، که به اپل گفته بود آیا فکر نمیکنند که آیفون اکس با این قیمت، برای قشر متوسط آمریکایی خارج از دسترس است؟ تیم کوک این چنین پاسخ داد:

  این هزینه ای است برای تکنولوژی‌ای که دریافت می کنید و اکثر مردم در طولانی مدت این مبلغ را پرداخت میکنند. تنها تعداد اندکی از مردم هزینه گوشی را در ابتدا بطور کامل میپردازند. همچنین اکثر مردم تلفن های فعلی خود را میفروشند و به همین ترتیب قیمت کاهش می یابد. برخی از اپراتورها نیز تخفیف و یارانه ارائه میکنند. بنابراین زمانیکه ما به این آیفون نگاه میکنیم، میبینیم که این نیاز ضروری روزانه مردم است و مردم هر روز قابلیت های بیشتر و بیشتر از آن می خواهند. پس ما از تکنولوژی های بیشتری برای ساخت آن استفاده کردیم.

  فروش آیفون 8 به تازگی شروع شده است و به نظر میرسد سرعت استقبال مردم، آهسته تر شده و این نشان میدهد که بسیاری از کابران در انتظار برای آیفون جدیدتر و بهتر عقب نشینی کرده اند.  شواهد نشان میدهد که آیفون X بسیار مورد توجه قرار گرفته است، اما آیا این قیمت ارزش واقعی آنست؟ اپل مسلماً پول زیادی را برای ساخت این گوشی بدون حاشیه سرمایه گذاری کرده است، اما ادعای اینکه 1000 دلار ارزش واقعی این گوشی است، همچنان برای مردم قشر متوسط، منطقی به نظر نمیاید.

  اپل هیچوقت تلاش نکرده که محصولش بیشترین فروش رو داشته باشه باشد، هدف ما این نیست، هدف ما درآمد بیشتر نیست، هدف ما این است که بهترین محصول را تولید کنیم که زندگی مردم را بهتر کند. ما می خواهیم به مردم کمک کنیم.

  تیم کوک تأکید می کند که هدف اپل کمک به مردم است، اما فراموش نکنید که این شرکت ثروتمندترین کمپانی جهان است و نرخ سود حاصل از محصولاتش نزدیک به 40 درصد می باشد.

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها