Loading...

فصل هفتم سریال "بازی تاج و تخت" بیش از 1 میلیارد بار غیر قانونی دانلود شده است

  20 شهریور 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  سریال دیدنی بازی تاج و تخت یا Game of Thrones بدون شک یکی از به یاد ماندنی ترین ساخته های هنری تاریخ به حساب می آید. به جز دانستن آنکه این سریال پر خرج ترین مجموعه تلویزیونی تا کنون به شمار می رود، فصل هفتم آن که اخیرا به پایان رسیده نیز چندین بار توانست رکورد تعداد بینندگان یک سریال را بشکند. تقریبا تمامی قسمت های فصل هفتم Game of Thrones توسط بیش از 10 میلیون نفر به صورت رسمی و قانونی از شبکه پخش کننده دیده شدند. اما این تنها آمار حیرت انگیز این سریال نیست.

  همان طور که بدون شک همگان هم پیش بینی می کردند، دانلودهای غیر مجاز و بینندگان خارج از شمار رسمی بخش عمده ای از طرفداران سریال بازی تاج و تخت را تشکیل می دهند. بسیاری از مردم جهان به شبکه پخش کننده رسمی این سریال دسترسی ندارند و حتی بعدتر نیز قادر به خرید نسخه های قانونی آن نیستند. در نتیجه دانلود از روش های مختلف راهکاری منطقی برای پیگیری سریالی است که چندین ماه برای دیدن قسمت های جدید آن انتظار می کشند. همین ماجرا برای فصل هفتم بازی تاج و تخت نیز رخ داده و اعداد و ارقام چشمگیری را نیز به ثبت رسانده است.

  بر اساس گزارشی که اخیرا توسط موسسه MUSO که فعالیت آن در زمینه مبارزه با جرایم سایبری و دانلود غیر قانونی محتوای دیجیتال است، اپیزودهای مختلف فصل هفتم سریال بازی تاج و تحت به صورت میانگین پس از سه روز از پخش آنها توسط شبکه اصلی بیش از 100 میلیون بار به شکل غیر قانونی دیده شده اند. این عدد نشان می دهد بسیاری از علاقمندان به این سریال بیش از یک بار به تماشای آن نشسته اند و البته آمار دانلود غیر مجاز مجموعه قسمت ها نیز از یک میلیارد بار عبور کرده است. طبق این آمار، قسمت اول فصل هفتم بیش از 90 میلیون بار در روزهای پس از پخش توسط HBO دانلود شده است و قسمت آخر که یکی از هیجان انگیزترین قسمت های تمامی هفت فصل این سریال بود نیز در 72 ساعت اول از زمان پخش اصلی بیش از 120 میلیون بار از روش های غیر قانونی دانلود شده است. تفاوت در این اعداد به این دلیل وجود دارد که از مجموع 1 میلیارد بار دانلود سریال، 84 درصد آنها به صورت استریم آنلاین، کمی بیش از 9 درصد دانلود از طریق تورنت و تقریبا 5.5 درصد دانلود مستقیم بوده اند. با یک حساب سرانگشتی، اگر فرض کنیم هر دانلود توسط یک نفر انجام شده و پس از دانلود شدن (یا استریم شدن) 2 نفر در کنار هم به تماشای سریال نشسته باشند، فصل هفتم در سراسر جهان بیشتر از 2 میلیارد بیننده داشته که رقمی فوق العاده خیره کننده برای سازندگان آن به حساب می آید.

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها