Loading...

آغاز واقعی مرگ 3D

  12 مرداد 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  سینماهای IMAX را می توان لذت بخش ترین مناطق جهان برای مشاهده یک فیلم به صورت دسته جمعی دانست؛ متاسفانه شعبات این سینما در ایران فعال نبوده و توجهی نیز بدان نمی گردد. و اما در آخرین اخبار، IMAX اعلام کرده است که فیلم های 3D را کاهش داده و احتمالا در آینده به طور کلی متوقف خواهد کرد.

  IMAX که سال گذشته سالن های گران قیمت واقعیت مجازی را استارت زده بود، اینک به دنبال برخی موارد، پشتیبانی از فیلم های 3D را کاهش می دهد. این گزارش ها را مدیر عامل IMAX در حالی ارائه کرده است که برای دومین سال متوالی، این مجموعه در سال 2017 کاهش درآمد را تجربه می کند.

  این شرکت دو طرح بزرگ را با هدف رشد آنی IMAX اجرا خواهد کرد که یکی از آنها حذف 3D است. همچنین زین پس فیلم هایی که با فرمت IMAX تولید شده باشند نیز در این سینماها به مدت طولانی تری نمایش داده خواهند شد. فیلم سینمایی Avengers: Infinity War به عنوان نخستین عنوان تولید شده در جهان، تماما بر اساس فرمت های IMAX تولید می گردد. در نتیجه IMAX تمرکز خود را بر روی فیلم های اختصاصی از نوع 2D قرار خواهد داد. جالب است بدانید با وجود کاهش پشتیبانی از 3D در کشورهای غربی و تولید کنندگان مطرح جهان، اما 3D هنوز هم در آسیا بسیار محبوب است! تعداد نمایشگر و تلویزیون هایی که قادر به پخش فناوری 3D هستند، در سالهای 2011 تا 2015 در آسیا به 3 برابر افزایش یافته است. IMAX به دو طریق فیلم های 3D را پخش می کند؛ نخست فناوری دیجیتالی به شیوه همپوشانی دو پروژکتور 2K و باز سازی اثر 3D است. در حالت دوم نیز دو پروژکتور از نوع لیزری با دقت 4K، با ترکیب Dolby 3D تصاویر 3D را اجرا می کنند. سامسونگ، ال جی و فیلیپس نیز تولید تلویزیون های 3D را متوقف کرده اند. پاناسونیک نیز تنها در یک مدل این فناوری دنبال می کند و آن هم در شرایطی که در بسته بندی همان یک مدل نیز عینک 3D وجود نداشته و کاربران باید جداگانه به تهیه آن بپردازند. ظاهرا مرگ جهانی 3D نزدیک است!

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها