Loading...

این افزونه‌ موبایل با دقت ۹۹ درصد سرطان را تشخیص می‌دهد

  10 آبان 1395 نویسنده  وبلاگ تسنیم
  وبلاگ تسنیم

  محققان توانسته‌اند یک طیف سنج قابل حمل برای تلفن‌های همراه هوشمند تولید کنند که می‌تواند با دقت ۹۹ درصد سرطان را تشخیص دهد و به پزشکان اجازه می‌دهد که از بیماری مریض‌شان باخبر شوند.

  این دستگاه با بررسی کردن نمونه بافت اینترلوکین ۶ یکی از اینترلوکین‌های مهم بدن است که از گلبولهای سفید ترشح می‌شود و ارتباط نزدیکی با ریه، پروستات و کبد دارد، متوجه سرطان ‌می‌شود. البته باید به این موضوع اشاره کنیم که این دستگاه اولین طیف سنج فایل حملی نیست که برای موبایل طراحی شده، اما می‌تواند هشت نمونه را در یک لحظه با هم بررسی کند و این موضوع باعث می‌شود که پزشکان بدون حضور در بیمارستان هم بتوانند به بیماران خودشان کمک کنند.

  این دستگاه برای بیمارستان و کلینک‌هایی که آزمایشگاه ندارند بسیار مناسب خواهد بود و به افراد اجازه می‌دهد که بتوان به سرعت نمونه‌های مختلف را بررسی کرد. دستگاه قابل حملی که باعث می‌شود پزشکان در هر لحظه بتوانند نمونه‌ها را آزمایش کنند.

  در این روش طیف سنجی که تلفن‌های همراه هوشمند از آن استفاده می‌کنند از تکنیکی با نام (ELISA) یا تست الیزا استفاده می‌کنند که نوعی پادتن به حساب می‌آید و می‌تواند سلول‌های بیمار را مشخص کند. همان طور که در تصور زیر مشاهده خواهید کرد، نمونه‌ها داخل مکان مخصوصی قرار می‌گیرند  که توسط دوربین گوشی اسکن می‌شوند و سپس طیف سنج می‌تواند نمونه را بررسی کند.

  این دستگاه فعلا با آیفون ۵ کار می‌کند و محققان گفته‌اند که در حال ساخت آن برای دستگاه‌های جدیدتر هم هستند. افرادی که این دستگاه را ساخته‌اند می‌گویند که هدف آن‌ها عرضه این طیف سنج برای گوشی‌های مختلف است. این طیف سنج می‌تواند اطلاعات را به شکل بی‌سیم به پزشکان هم منتقل کند. این دستگاه فعلا به شکل آزمایشی مورد استفاده قرار می‌گیرد و میزان دقت آن با دستگاه‌های پیشرفته که برای تشخیص سرطان استفاده می‌شود، برابری می‌کند. گفته شده که این دستگاه با قیمت ۱۵۰ دلار راهی بازار می‌شود؛ اما هنوز تاریخ عرضه‌ی آن مشخص نیست.

  منبع:  sciencealert

  این افزونه‌ موبایل با دقت ۹۹ درصد سرطان را تشخیص می‌دهد - 5.0 از 5 ازتعداد 1 رای
  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها