Loading...

صحبت‌های وزیر ارتباطات درخصوص توئیتر، گوگل و کسب و کارهای نوپا

  22 شهریور 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  آذری جهرمی، وزیر ارتباطات روز گذشته با حضور در یک برنامه تلویزیونی در مورد پیگیری خود در جهت رفع فیلتر توئیتر توضیحاتی داد. به گزارش خبرگزاری مهر او این چنین توضیح داد که بخش های مختلف در کشور در حال بررسی هستند، نگاه ما مثبت است، اما شاید کار به نتیجه نرسد.

  او با اعلام اینکه محدودیتی برای اپلیکیشن های اسنپ و تپسی در کرج در نظر گرفته نشده است، در خصوص حذف آن ها از گوگل پلی و اپ استور گفت: با اینکه تحریم جدیدی علیه ایران وضع نشده است، دولت آمریکا علاقمند است در توافق اختلال ایجاد کند. او با اشاره به اینکه شرکت سامسونگ و کشورهای کره و ژاپن برنامه هایی برای کم کردن وابستگی به گوگل و اندروید دارند، گفت که دنبال کردن راه آنها و در صورت نیاز مذاکره با آنها را در دستور کار خود قرار داده است. او همچنین در بخش دیگری از صحبت هایش به موضوع کسب و کارهای نوپا برای جوانان پرداخت و گفت:

  تصمیم نداریم که زندگی عادی مردم را مختل کنیم. این همان هدفی است که تحریم کنندگان ما دارند، پس باید از برخورد تند شعاری پرهیز کنیم، ما نمی پذیریم که کسب و کارهای سنتی جلوی کسب و کارهای نوپا را بگیرند. یک دسته از مشکلات به شرکت گوگل برمی گردد و سعی می کند انحصارات ذاتی ایجاد کند.

  با گذشت چهار روز هنوز دلیل حذف برنامه های اسنپ و تپسی از گوگل پلی مشخص نیست. اگرچه که پیگیری ها در خصوص حذف برنامه های فارسی زبان از اپ استور همچنان بی نتیجه باقی مانده است، اما پیگیری دلیل این اقدام گوگل به صورت قانونی نیز مسلماً می تواند یکی از راه های حمایت از کسب و کارهای نوپا باشد.

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها