Loading...

چالش وحشتناک Blue Whale به ایران رسید!

  20 شهریور 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  همانطور که در اخبار و مطالب قبل گفته شد بازی نهنگ آبی یک چالش است که در دنیای مجازی راه اندازی شده و منجر به خودکشی تعداد زیادی از نوجوانان در کشور های مختلف شده است. این موضوع خانواده های زیادی را نگران کرده و این نگرانی به ایران نیز رسیده است.

  البته لازم به ذکر است که تاکنون هیچ گزارشی در ایران مبنی بر خودکشی به واسطه ی این چالش ارائه نشده است. ولی انتشار ویدیو های خودکشی نوجوانان به شیوه های مختلف باعث نگرانی خانواده ها شده است.

  اولین قربانی این بازی دختری از آمریکا بود، پس از آن پسری 15 ساله از تگزاس خود را حلق آویز کرد و سپس نوجوانان دیگر از سر تا سر جهان به واسطه ی این بازی به شیوه های مختلف دست به خودکشی زدند. خبر خود کشی نوجوانان روز به روز افزایش یافت و تعداد قربانیان به 130 نفر رسید. بر اساس گزارشات مختلف منبع این چالش از کشور روسیه بوده است.

  این بازی بسیار وحشتناک شامل چندین مرحله است، در هر مرحله، چالش خواسته شده سخت تر خواهد شد و در نهایت چالش خودکشی مطرح میشود. مقامات روسیه اعلام کردند که عامل اصلی انتشار این بازی را دستگیر کرده اند و به اتهام تحریک خودکشی در بازداشتگاه به سر میبرد. البته هنوز مشخص نشده است که این شخص، قربانیان را وادار به خودکشی کرده است یا شیوه ی بازی به گونه ای بوده است تا نوجوانان را به خودکشی سوق دهد. دولت ها و مقامات کشورهای مختلف، خانواده ها را از وجود این بازی و در خطر بودن نوجوانان آگاه کردند. همچنین خانواده ها را تشویق کردند تا در جریان کارهای نوجوانان باشند و آنها را در شرایط مختلف تنها نگذارند. علاوه بر این ها آموزش هایی برای خانواده ها ارائه شد تا به کودکان خود بیاموزند که در مقابل پیشنهادات مختلف منعطف نباشند و قدرت نه گفتن داشته باشند.

  اما برای محافظت از فرزندان و جلوگیری از بروز این مشکلات توصیه هایی ارائه شده است که در ادامه خواهیم گفت:

  • با نوجوانان و کودکان درباره ی مسائل مختلف در آرامش کامل صحبت کنید.
  • نوجوانان را بازجویی نکنید.
  • به صحبت ها و نظراتشان گوش دهیم و حرف هایشان را جدی بگیرید.
  • به عواطفشان توجه کنید و سعی کنید درکشان کنید.
  • از راه های دوستانه به فرزندان آموزش دهید.
  • روابط عاطفی و صمیمانه را با فرزندانتان در تمام شرایط حفظ کنید.
  • قدرت نه گفتن را در نوجوانان تقویت کنید.
  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها