Loading...

گوشی های ویندوزی فعلی قابلیت اجرای ویندوز 10 بر روی ARM را نخواهند داشت

  29 تیر 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  بر اساس شایعات منتشر شده به نظر می رسد مایکروسافت در اواخر سال جاری میلادی از تلفن های هوشمند جدیدی که قادر به اجرای ویندوز 10 بر روی تراشه های ARM هستند رونمایی خواهد کرد.

  این خبر بسیاری از کاربران را که قصد دارند یک گوشی جدید خریداری کنند خوشحال کرده به خصوص آنکه گفته می شود نسل بعدی پرچم داران ویندوزی می توانند برنامه های Win32 را همان طور که بر روی رایانه ها و لپ تاپ ها اجرا می شوند روی راه اندازی کنند. اما امروز خبری منتشر شده که می تواند بخشی از صاحبان فعلی گوشی های ویندوزی را نا امید کند.

  وب سایت Windows Insider امروز گزارش داد که گوشی های فعلی ویندوزی قابلیت اجرای ویندوز 10 جدید موبایل را نداشته و قرار نیست سیستم عامل آنها بروز رسانی شود. در واقع مایکروسافت قبلا هم عنوان کرده ویژگی Continuum تنها بر برخی از گوشی ها که دارای پردازنده های قدرتمند و رم بالا هستند اجرا می شود و سایر ویندوزی ها امکان استفاده از آن را ندارند. این بار هم از آنجا که اجرای برنامه های Win32 نیازمند مقادیر زیاد حافظه رم، تغییر گسترده در رابط کاربری ویندوز و البته نمایشگر بزرگتر هستند، مایکروسافت تصمیم گرفته گوشی های قدیمی را از برنامه های آینده خود کنار بگذارد. شاید در نگاه اول چنین خبری کمی نا امید کننده به نظر برسد اما با در نظر گرفتن قیمت نسبتا پایین گوشی های ویندوزی که در سال های اخیر عرضه شده اند و تفاوت چشمگیری که یک دستگاه با توان اجرای برنامه های دسکتاپ به وجود خواهد آورد می توان گفت حتی عصبانی ترین کاربران ویندوز موبایل نیز پس از گذشت زمانی کوتاه چندان ناراحت نخواهند بود.

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها