Loading...

گوشی‌های جدید سونی ضدآب است، اما...

  11 شهریور 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  جمله‌ی معروفی می گوید که هر آنچه که قبل از کلمه "اما" گفته شود، ارزش خاصی ندارد. این بار این داستان به گوشی های جدید سونی مربوط می شود. روز گذشته سونی از دو گوشی بالارده و ضد آب خود رونمایی کرد، Xperia XZ1 و Xperia XZ1 Compact.

  اگرچه هر دوی این گوشی ها دارای گواهینامه IP68 هستند (به طور معمول به این معنی است که می توانند به مدت 30 دقیقه در عمق 1.5 متری آب سالم بمانند.)، اما سونی میگوید که شما نباید گوشی خود را کاملا در زیر آب قرار دهید. سونی در وبسایت خود به طور رسمی گفته است:

  Xperia XZ1 در برابر آب مقاوم است و در مقابل گرد و خاک محافظت شده است. بنابراین زماینکه در زیر باران گرفتار شدید و قصد داشتید خودتان را زیر دوش آب بشویید، نگران نباشید. اما به یاد داشته باشید که تمام پورت ها و کاورهای متصل باید کاملاً بسته باشند. شما نباید دستگاه را کاملاً زیر آب قرار دهید، و یا آن را در معرض آب شیرین، آب شور، آب کلردار یا مایعات دیگر مانند نوشیدنی ها قرار دهید. سو استفاده و استفاده نامناسب از دستگاه شامل گارانتی آن نمی شود. این دستگاه تحت حفاظت برای گواهینامه IP68 تست شده است و می توانید اطلاعات بیشتر را وبسایت مشاهده کنید. توجه داشته باشید که XZ11 دارای یک پورت USB برای اتصال و شارژ است. در زمان شارژ گوشی این USBB باید کاملا خشک باشد.

  به این صورت XZ1 و XZ1 کامپکت گوشی هایی هستند که برای مدتی در زیر آب دوام خواهند آورد، اما بهتر است که شما این موضوع را امتحان نکنید. این احتمالاً به دلیل اینست که در هنگام ثبت گواهینامه IP گوشی ها در محیط آزمایشگاهی کنترل شده ای تست می شوند که متفاوت از زندگی واقعی شما است. اگر به خاطر داشته باشید، سونی دقیقا چنین چیزی را در گوشی ضد آب قبلی خود، XZ پریمیوم نیز گفته بود که شما نباید آن را به طور کامل زیر آب قرار دهید. بنابراین این یک تغییر سیاست جدید از سونی نیست، و از آنجاکه کاربران اغلب مواردی که شامل گارانتی نمی شود را به دقت مطالعه نمی کنند، این موضوع جداگانه ذکر شده است.

  البته بد نیست بدانید که شرکت های دیگر سازنده گوشی هوشمند، مانند سامسونگ و ال‌جی چنین تبصره ای برای گوشی های ضد آب خود (از جمله Galaxy Note 8، Galaxy S8، V30 و G6) ندارند. به گفته آنها این گوشی های می توانند به مدت 30 دقیقه در عمق 1.5 متری آب به کار خود ادامه دهند.

  با وجود این شرایط، آیا تصور نمی کنید که این هشدار از سمت سونی به مخاطبین و ضد آب بودن گوشی با اما و اگر، به عقب ماندن این شرکت از دیگر شرکت ها در عرصه رقابت منجر می شود؟ نظر شما در این خصوص چیست؟

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها