Loading...

ربات‌های خودران به یاری پلیس دبی می آیند

  16 تیر 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  پلیس دبی اعلام کرده است به زودی از ربات های خودران کوچک جهت گشت زنی در شهر و کمک به برقراری امنیت استفاده خواهد کرد.

  زمانی که نام خودروهای رباتیک به میان می‌آيد بیشتر داستان‌های علمی-تخیلی برای انسان تداعی می‌شود اما زمانی که بدانیم پلیس دبی اعلام کرده است که به زودی از این خودروها جهت گشت‌زنی در این شهر استفاده خواهد کرد، دیدگاه ما به این خودروهای هوشمند آینده قطعا تغییر خواهد کرد.

  دبی در حال تلاش جهت تبدیل شدن به یکی از پیشرفته‌ترین شهرهای جهان در حوزه تکنولوژی است. این را می‌توان از برنامه‌ این شهر جهت استفاده از تاکسی‌های پرنده در آینده نه چندان دور متوجه شد. به گزارش نیویورک پست، حالا مقامات شهری دبی اعلام کرده‌اند که از ربات‌های چهارچرخ خودران که اندازه کوچکی خواهند داشت جهت تردد در محیط شهری و گشت‌زنی استفاده خواهند کرد.

  قطعا ربات‌های چرخ‌داری که قادر به تردد در محیط شهری به صورت کاملا هوشمندانه و بدون ایجاد مزاحمت برای شهروندان بوده و از طرف دیگر به قابلیت تشخیص چهره تمام افرادی که از مقابل آن‌ها عبور می‌کنند نیز مجهز هستند، نیازمند دارا بودن سطح بالایی از تکنولوژی است. اطلاعات حاصله توسط این ربات‌ها با پایگاه داده پلیس جهت شناسایی مجرمان و خلافکاران تطبیق داده می‌شود و در صورت تشخیص افراد مجرم، با ارسال هشدار به مرکز پلیس، نیروهای امنیتی از این موضوع آگاه می‌شوند.

  این ربات‌ها به پهباد نیز مجهز خواهند بود تا در شرایطی که نیاز به پوشش میدانی وسیع‌تری بوده تا نیروهای عملیاتی به منطقه گسترده‌تری دید داشته باشند، به پرواز درآیند. این ربات‌ها قادر خواهند بود ۲۴ ساعته در محدوده تعریف شده خود تردد کنند و از این حیث برتری زیادی به گشت‌های شهری خودروهای پلیس خواهند داشت. باید منتظر ماند و دید که این ربات‌ها چه زمانی و به چه نحوی به یاری پلیس دبی خواهند آمد.

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها