Loading...

نمایشگرهای غول پیکر سامسونگ عملیاتی شدند

  23 تیر 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  سامسونگ الکترونیک در 11 سال اخیر، بزرگترین تولید کننده تلویزیون در جهان بوده است. سامسونگ در ماه های اخیر اعلام کرده بود که به دنبال تولید نوعی نمایشگر مبتنی بر LED است که در سالن های نمایش و تئاتر به خدمت گرفته شود.

  این نمایشگرها جایگزین ویدئو پروژکتورها خواهند شد که ده ها سال اخیر در این سالن ها مورد استفاده قرار گرفته اند. سامسونگ اعلام کرده است که نخستین مدل از این نمایشگرها را در یک سالن تئاتر، واقع در کره جنوبی نصب و راه اندازی کرده است. همچنین این نمایشگر غول پیکر از دقت 4K پشتیبانی کرده و قادر به نمایش فناوری HDR نیز خواهد بود. این نمایشگرها به صورت دیجیتال به پخش کننده ها متصل می گردد و دارای کیفیت و نور تصویر به مراتب بیشتر از ویدئو پروژکتورها است.

  در ساختار این نمایشگرها، خبری از LCD و نور زمینه نیست؛ پیکسل ها خود از دیود های LED تولید شده و هر پیکسل و یا به عبارت ساده تر هر دیود، به خودی خود نور و رنگ مناسب را تولید می کند. همچنین پیشنهادی مشابهی نیز از سوی شرکت ژاپنی سونی ارائه شده بود اما ظاهرا سامسونگ با برنامه ریزی قوی تر، نخستین نمایشگر را در کشور خود راه اندازی کرده است. با این وجود سامسونگ الکترونیک هنوز اشاره ای به قیمت نهایی این نمایشگر نکرده است. این نمایشگر دارای عرض 10.3 متر بوده و از دقت 2160×4096 پیکسل پشتیبانی می کند. همچنین شدت نور آن نیز به 500 نیت می رسد که برای پشتیبانی از استاندارد HDR در محیط های سینما کافی است. سامسونگ در ادامه گفت: می توان این نمایشگرها را در ابعاد 90 فوت و با پشتیبانی از فناوری Digital Cinema Initiatives تولید کرد. همچنین نمایشگرهای LED بسیار روشن تر و دارای کنتراست بیشتر هستند. نمایشگرهای جدید سامسونگ می توانند در محیط های ورزشی، سینمایی، تئاتر و ... نصب و راه اندازی گردد.

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها