Loading...

سامسونگ رکورد بالاترین درآمد عملیاتی تاریخ کمپانی را در سه ماهه ی دوم سال 2017 رقم زد

  06 مرداد 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  عملیاتی غیر ممکن که توسط سامسونگ انجام شد. به دنبال ال جی، سامسونگ نیز گزارش مالی سه ماهه ی دوم سال را منتشر کرده است که نشان دهنده ی رخ دادن اتفاقاتی تاریخی برای کمپانی کره ای است. اواخر سال گذشته بود که برخی از مدیران سامسونگ وعده دادند که این کمپانی در سال جدید، رکورد تازه ای در بخش درآمد و سوددهی ثبت خواهد کرد و اکنون این وعده ها عملی شده اند.

   

  سامسونگ در طول سه ماه گذشته، سود عملیاتی معادل 12 میلیارد و 700 میلیون دلار کسب کرده است که سود خالص کمپانی از این رقم، برابر با 9.7 میلیارد دلار بوده است. این بالاترین رقمی است که سامسونگ در طول تاریخ کمپانی در طول سه ماه کسب کرده است. حاصل درآمد کمپانی در طول سه ماهه ی دوم سال مبلغی برابر با 54 میلیارد و 800 میلیون دلار بوده است که نشان از حاشیه ی سود 18 درصدی کمپانی دارد. این مقدار حاشیه ی سود برای یک کمپانی بزرگ در دنیای فناوری کاملا ایده آل است. با وجود اینکه سامسونگ اخیرا به واسطه ی رسوایی های مالی که توسط مدیر کل این کمپانی رقم خورد با چالش هایی مواجه بوده است، اما این کمپانی موفق به مدیریت این بحران شده است.

  اما کدام بخش از کمپانی بیشترین تاثیر را بر روی ثبت رکورد تاریخی سامسونگ داشته است؟ بخش تولید تراشه های حافظه ی سامسونگ عملکردی چشمگیر داشته است. سامسونگ تقریبا برای هر گجتی، از سرورها گرفته تا دستگاه های مرتبط با اینترنت اشیا، تراشه های حافظه ی DRAM و NAND تولید میکند. بخش تولید نیمه رسانای سامسونگ به تنهایی 7.2 میلیارد دلار درآمد عملیاتی برای این کمپانی به دست آورده است که این مقدار سود از میزان فروش 15 میلیارد و 800 میلیون دلار به دست آمده است. بدین ترتیب، این بخش از کمپانی، 60 درصد از کل سود عملیاتی سامسونگ را کسب کرده است و این همان چیزیست که تحلیلگران پیش بینی کرده بودند.

  واحد موبایل سامسونگ نیز عملکرد بسیار خوبی از خود در سه ماهه ی گذشته به جای گذاشته است. با وجود رقبای قدرتمندی که همزمان با گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس در بازار حضور پیدا کردند، پرچمداران سامسونگ فروش بسیار خوبی را تجربه کردند تا سود عملیاتی برابر با 3 میلیارد و 700 میلیون دلار برای سامسونگ به دست آید. میزان فروش گلکسی اس 8 و اس 8 به گفته ی سامسونگ حدودا 15 درصد بیشتر از آمار فروش گلکسی اس 7 و 7 اج بوده که سال گذشته در بازار حضور داشتند. با این حال میزان درآمد بخش موبایل سامسونگ، کمی کمتر از رقمی بوده است که سال گذشته در مدت زمان مشابه به دست آمده است.

  با توجه به آمار مالی منتشر شده از سوی سامسونگ، انتظار میرود کمپانی کره ای برای دومین بار در تاریخ کمپانی، درآمد بیشتری نسبت به جدی ترین رقیب خود یعنی اپل کسب کند. اما فصل های تابستان و بهار به طور کلی دوره ی آرامی برای کوپرتینویی ها هستند و انتظار میرود با معرفی و ورود آیفون 8 به بازار، فاصله ی بین دو کمپانی کم شود و یا جایگاه ها تغییر پیدا کند. هر چند سامسونگ نیز به زودی گلکسی نوت 8 را به عنوان پرچمدار جدید خود وارد بازار خواهد کرد تا رقابت بین سامسونگ و اپل همچنان داغ بماند.

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها