Loading...

توصیه های سالی پوینت، پادشاه سرمایه گذاری

  26 مهر 1395 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  مارک مک کلین را می شود پادشاه سرمایه گذاری نامید. او فردی است که 900 میلیون دلار ارزش افزوده و سرمایه برای کمپانی هایی که کار می کرده فراهم کرده است.

  ماهنامه آینده روشن: مارک مک کلین را می شود پادشاه سرمایه گذاری نامید. او فردی است که 900 میلیون دلار ارزش افزوده و سرمایه برای کمپانی هایی که کار می کرده فراهم کرده است. بعد از سال 1996 که «آی بی ام» شرکتی 743 میلیون دلاری و جهانی شده بود، مک کلین به «تیووتی سیستم» پیوست تا چهره عمومی این شرکت را اصلاح کند؛ همچنین او شرکتی برای مدیریت ساخت برنامه های هویت ایجاد کرد که «فناوری ویوست» از دل آن بیرون آمد. شرکت سان مایکروسیستم کودک متولدشده (تیووتی سیستم) مک کلین را در سال 2003 به قیمت 150 میلیون دلار خریداری کرد.

  در سال 2005، مک کلیم پروژه «سالی پوینت» را آغاز کرد و تا سال 2016 درآمد خالص این شرکت تا صد میلیون دلار رسید و این در حالی است که پیش بینی می شود سال آینده این درآمد تا 40 درصد رشد کند. این کمپانی 530 مشتری ثابت و 550 کارمند دارد.
  چطور مک کلین در استارت آپ ها آن قدر موفق است؟ مک کلین معتقد است بخشی از پاسخ در توانایی خود فرد نهفته است. مدیر یک دفتر موفق کسی است که کارکنانی راضی داشته باشد، انسان هایی بزرگ استخدام کند و آن ها را خوشحال نگه دارد. این همان عامل اصلی است که مک کلین را در هر دو کار بزرگش موفق کرده است.
  آمارهای دفتر او نشان می دهد نزدیک به صددرصد کارمندان از او راضی و خوشحال هستند. مک کلین در کتابش، «ارزش رهبری»، درباره سازمان ها، ارزش ها و اصولی که می تواند خروجی هایی بهتر برای مشتریان، کارکنان، سرمایه گذاران و جامعه تولید کند بحث می کند. این ارزش ها به ارزش های سالی پوینت معروف شده اند.
   
  ارزش های سالی پوینت
  سالی پوینت چهار ارزش صداقت، افراد، تاثیر و نوآوری را تعریف می کند که به رشد شرکت ها کمک کرده، مردم را به انجام دادند کار درست و بدون نیاز به مرور تمامی تصمیم ها به وسیله رده های بالای مدیریتی تشویق می کند. در اینجا این چهار ارزش را مرور می کنیم.

  صداقت: این ارزش درباره متعهدبودن به تعهدات است. تحویل به موقع مسئله مهمی است. روابط با کارکنان، مشتریان، شرکا و سرمایه گذاران باید بر پایه اعتماد بنا شود. هر کسی که در شرکت کار یا با شرکتی همکاری می کند، چه در جایگاه مشتری باشد، چه در جایگاه شرکا یا کارمندان، باید بداند می تواند روی شرکت حساب کند. اصل انجام دادن تعهدات یکی از اصول شرکتی است که جویای موفقیت است.

  افراد: این گزینه درباره ارزش تک تک افراد در شرکت های مک کلین بحث می کند. مک کلین می گوید افرادی که به توانایی خود اعتماد دارند و به همان اندازه درباره کاستی های خود فروتن هستند بهترین همکارانی اند که می شود انتخاب کرد. جذب باهوش ترین، جذاب ترین و مستعدترین افراد در صنعتی نوپا کافی نیست، بلکه دو اصل روابط انسانی و تلاش برای خشنودی هم به همان اندازه مهم است.

  تاثیر: مقوله تاثیر تنها به میزان فعالیت افراد نظر ندارد، بلکه نتایج را با ارزش های به دست آمده می سنجد. در حالی که سران شرکت ها بیشترین تلاش خود را می کنند تا کسانی را در تیم خود داشته باشند که شایستگی، مهارت و دانش مودر نیاز برای رسیدن به موفقیت را داشته باشند باید متوجه باشند افراد تیم شان برای رسیدن به نتایج بزرگ نگرش های بزرگی نیز داشته باشند.

  نوآوری: این ویژگی به معنی توسعه راه حل های خلاقانه در برابر چالش هایی است که مشتریان با خود به همراه می آورند و تاثیرات مثبتی دارد. این راه حال ها به مشتری اطمینان خاطر می دهند و می توانند یک مشتری تازه را به مشتری همیشگی تبدیل کنند.

  با ترکیب دانش ایجاد رابطه با مشتری و تکنولوژی پیشرو در یک شرکت می توان مشتریان را به سرحد رضایت رساند، به نحوی که هیچ انتخاب دیگری به جز انتخاب شرکت شما در برابر خود نبینند. خلاقیت می تواند عاملی برای هم پوشانی دیگر ویژگی های باشد و اعتماد بین شرکت و مشتری را به بالاترین حالت ممکن برساند.
   
  حرف ها را به عمل تبدیل کنید
  همیشه می توان زیبا صحبت کرد، اما عمل به این صحبت هاست که ارزش ها را می سازد. سالی پوینت موفق شده است این ارزش ها را به عمل تبدیل کند. مک کلین در این باره می گوید: «توسعه تزار فرهنگی که به موفقیت شرکت و کسب و کار می انجامد با انتخاب بازیکنان مناسب شروع می شود. این مهم است که افرادی را پیدا کنید که به ارزش های شما باور داشته باشند، اعتقادات شما را بپذیرند، با آن زندگی کنند، خود را سازمان دهند و این اعتقادات را به اشتراک نیز بگذارند.»
  کارمندان حتی ناخودآگاه همیشه به رهبران خود نگاه می کنند و مدل رفتاری آنان را مدنظر قرار می دهند؛ بنابراین رفتار مدیران نیز نیاز به مراقبت های ویژه دارد. مدیرانی که به جای عمل کردن صرفا حرف می زنند کارمندانی را می سازند که همان کار آنان را انجام می دهند؛ در نتیجه کسی برای عمل کردن باقی نمی ماند.
  استارت آپ ها با حرف زدن هیچ میانه های ندارند؛ آن ها افرادی متفکر و عمل گرا می خواهند؛ کسانی می خواهند که بلافاصله آنچه در مغزشان می گذرد به عمل در می آورند و این انگیزه را در دیگران نیز ایجاد می کنند که کار را تمام کنند.
  توصیه های سالی پوینت، پادشاه سرمایه گذاری - 5.0 از 5 ازتعداد 1 رای
  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها