Loading...

روبو ماشین چمن زنی میمو، محصولی از هوندا

  18 تیر 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  استفاده از ربات در کارهای خانگی هر روز بیشتر می‌شود. شرکت هوندا چند سالی است که در زمینه‌ی تولید لوازم خانگی مدرن، فعالیت می‌کند و حالا از ربات چمن زنی جدید خود، رونمایی کرده است.

  هوندا دو مدل ميمو (Miimo) تولید کرده است. HRM 310 که می‌تواند با هر بار شارژ کامل، تا ۰.۲ هکتار چمن اصلاح کند و HRM 520 که می‌تواند تا ۰.۳ هکتار  چمن اصلاح کند.

  میمو هوندا دارای تیغه‌های جدیدی است که برای افزایش عمر مفید آن نصب شده است.

  این محصول، اولین روبو ماشین چمن‌زنی هوندا است که در ایالات متحده به فروش می‌رسد. میمو یک روبو ماشین چمن‌زنی و دارای میکرو رایانه، باتری، تایمر و سنسور با قابلیت تنظیم است. تایمر را می‌توان برای روز یا شب تنظیم کرد، در حالی که تایمر فصلی می‌تواند فواصل برش را براساس فصل تنظیم کند - مثلا کار بیشتر در فصل بهار.

  راه‌‌اندازی اولیه نیاز به نصب سیم‌های مرزی برای اطمینان از منحرف نشدن مینو دارد. این سیم‌های مرزی را می‌توان در زیر و یا بالای زمین در اطراف محیط چمن و در اطراف موانع مانند درختان و گل‌ها نصب کرد. هوندا بدون هیچ زحمتی این کار را با نصب سیم برای شما انجام می‌دهد.

  چمن‌زن‌ دارای تیغه‌های پره‌ای فولادی است که ساعتگرد و پاد‌ساعتگرد می‌چرخند. از دیگر خصوصیات آن قابلیت چرخش 25 درجه‌ای است. هوندا می‌گوید، مینو طوری طراحی شده که چمن‌ها را کوتاه بزند، اما به طور مرتب برش‌های کوچکی زده می‌شود تا چمن‌ها بتوانند به عنوان کود طبیعی هم استفاده شوند.

  علاوه بر انتخاب حالت‌های برش تصادفی، جهت‌دار و ترکیبی، دو گزینه برش اضافی هم وجود دارد: مارپیچ و کناره‌ای. مینو  از حالت مارپیچ در مناطقی که چمن ممکن است سریعتر رشد کند، استفاده می‌کند و حالت کناره‌ای برای تنظیم چمن‌‌زنی در امتداد سیم مرزی برای انتخاب الگوی چمن‌زنی مناسب استفاده می‌شود.

  وقتی مینو به مرز محیط می‌رسد، می‌تواند به جای حرکت به عقب، یک حرکت چرخشی رو به جلو انجام دهد. هوندا می‌گوید این قابلیت باعث کاهش زمان کلی چمن‌زنی و صرفه‌جویی می‌شود. اگر مانعی با سنسورهای ۳۶۰ درجه‌ای چمن‌زن یا از طریق برخورد با پوشش شناور آن شناسایی شود، چمن‌زن می‌ایستد.

  اگر کسی بخواهد این چمن‌زن را بدزدد زنگ هشدار چمن‌زن صدا می‌کند. در چنین موقعی، چمن‌زن خاموش می‌شود و دوباره می‌تواند تنها با ورود یک کد پین اختصاصی فعال شود.

  وزن اضافی مدل ۵۱۰ مربوط به باتری قابل شارژ آن است که حدود ۲۰۰ گرم سنگین‌تر است. باتری بزرگتر باعث می‌شود مدل ۵۱۰ یک ساعت بیشتر کار کند، در حالی که مدل ۳۱۰ پس از ۳۰ دقیقه نیاز به شارژ دارد. با این حال، زمان چمن‌زنی به شکل و پیچیدگی محل و همچنین شیب بستگی دارد. زمان شارژ با استفاده از یک خروجی ۱۲۰ ولتی برای هر دو مدل مساوی است.

  هر دو مدل میمو، از ماه ژوئن در ایالات متحده (به استثنا ء کالیفرنیا) از طریق نمایندگی هوندا در دسترس قرار می‌گیرند. HRM 310  با قیمت ۲۴۹۹ دلار و HRM 520 با قیمت ۲۶۹۹ دلار عرضه می‌شود.

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها