Loading...

به خطر افتادن موضع اپل در بخش درآمد از اپلیکیشن ها با رشد چشمگیر سامسونگ و گوگل

  04 مرداد 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  اپل به واسطه ی داشتن اکوسیستمی انحصاری و بسته، در بخش تولید درآمد از فروشگاه نرم افزاری خود همواره دست بالا را در رقابت با دیگر کمپانی ها در اختیار داشته است. تعداد اپلیکیشن های رایگان در iOS به مراتب کمتر از اندروید است به همین دلیل کاربران iOS بیشتر از کاربران پلتفرم اول دنیای موبایل یعنی اندروید، پول برای خرید نرم افزار صرف میکنند. به خصوص این موضوع زمانی به اوج خود میرسد که بازی های جدیدی برای گوشی های موبایل عرضه شود. اما به نظر میرسد ورق در حال برگشتن است و اپل در این زمینه در حال جای ماندن از رقبای اصلی خود است. بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط کمپانی deltaDNA، دو کمپانی سامسونگ و گوگل در حال گرفتن جایگاه فعلی اپل به عنوان پردرآمد ترین کمپانی در بخش نرم افزارهای موبایل هستند.

   

  اطلاعات درج شده در این گزارش با زیر نظر گرفتن 1.4 میلیون از کاربران گوشی های موبایل در امریکای شمالی از ژوئن سال 2017 بدست آمده است. این اطلاعات میانگین مبلغ خرج شده توسط هر کاربر فعال که دارای یکی از گوشی های گوگل پیکسل، پیکسل اکس ال، سامسونگ گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس هستند را در برابر کاربران آیفون در منطقه ی مشابه مورد قیاس قرار میدهد و در برخی موارد شاهد صرف هزینه ی بیشتر برای خرید نرم افزار توسط کاربران گوشی های اندرویدی هستیم. میانگین مبلغ هزینه شده برای خرید اپلیکیشن توسط گوشی های مذکور را زیر مشاهده میکنید:

  گلکسی اس 8 : 0.21 دلار
  گوگل پیکسل : 0.21 دلار
  آیفون 7 : 0.28 دلار
  گوگل پیکسل اکس ال : 0.32 دلار
  آیفون 7 پلاس : 0.36 دلار
  گلکسی اس 8 پلاس : 0.54 دلار
  همان طور که مشاهده میکنید، کاربران گلکسی اس 8 پلاس سامسونگ بیش از کاربران دیگر پرچمداران ذکر شده مبلغ برای خرید نرم افزار هزینه کرده اند و همچنین پیکسل اکس گوگل نیز فاصله ی کمی با پرچمدار اپل در این زمینه دارد. این اتفاق بزرگی در صنعت نرم افزاری موبایل محسوب میشود چرا که تا سال گذشته، اختلاف هزینه ای که کاربران iOS نسبت به اندرویدی ها برای خرید اپلیکیشن میکردند حدودا 2.5 برابر بود و اکنون میبینیم که نه تنها این اختلاف از بین رفته است بلکه اندروید در جایگاهی بالاتر از رقیب خود ایستاده است. با نگاهی به آمار از زاویه ی دیگر، متوجه میشویم که کاربران گلکسی اس 8 تقریبا دو برابر بیشتر از کاربران آیفون 7 مبلغ صرف خرید اپلیکیشن کرده اند که اتفاق بسیار جالبی است. علاوه بر این، اطلاعات نشان میدهند که کاربران گوشی های بزرگ تر پتانسیل بیشتری برای خرید اپلیکیشن دارند که این موضوع نیز در نوع خود جالب است.

  90 درصد از درآمد پلی استور گوگل از بخش بازی این فروشگاه نرم افزاری بدست میآید و افزایش کاربرانی که برای خرید بازی حاضر به مبلغ هزینه هستند خبر خوشآیندی برای گوگل است. ضمن اینکه باز هم در اینجا شاهد موفقیت همکاری سامسونگ و گوگل با یکدیگر هستیم. فروش بسیار بالای پرچمداران سامسونگ و خرید نرم افزار از گوگل پلی توسط این کاربران برای گوگل درآمد زیادی را به دنبال دارد.

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها