Loading...

حذف برنامه‌های VPN توسط اپل در اپ‌استور چین

  09 مرداد 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  سانسور اینترنت در چین امری نسبتاً عادی به نظر میاید. به عنوان نمونه این کشور به شهروندان اجازه دسترسی به وبسایت هایی مانند گوگل و فیسبوک را نمیدهد و شرکت ها را مجبور می کند تا فروشگاه های خود را با دولت همگام و محتوایی که غیرقانونی باشد، را حذف کنند. حالا بر طبق گزارش نیویورک تایمز، به نظر میرسد اپل نیز تسلیم تصمیمات این کشور شده و برنامه های VPN را از فروشگاه خود در چین حذف کرده است.

   

  به عنوان یک نتیجه از محدود کردن دسترسی مردم به اینترنت آزاد، بسیاری از شهروندان و کاربران شبکه های اجتماعی از VPNها برای دسترسی به سایت ها و محتوایی که توسط دولت، ممنوع اعلام شده است، استفاده میکنند. روز گذشته چند شرکت شرکت ارائه دهنده این سرویس، ایمیلی از طرف کمپانی اپل دریافت کردند. اپل در این ایمیل توضیح داده است که این برنامه ها با قانون کشور چین متناقص اند، به همین دلیل از اپ استور چین حذف شده اند، اما همچنان در نقاط دیگر جهان در دسترس خواهند بود. ExpressVPN یکی از ارائه دهندگان این سرویس، با اظهار ناامیدی از تصمیم اپل، کمک این شرکت به عاملان سانسور و حذف این برنامه ها از فروشگاه را محکوم کرده است. اکسپرس VPN عقیده دارد که این اقدام شروعی برای اقدامات شدیدتر بعدی دولت چین خواهد بود.

  به نظر میرسد که این کشور کمپینی جهت جلوگیری از ارائه این سرویس ها به راه انداخته است، اما از آنجاییکه گوگلی پلی به طور رسمی در چین وجود ندارد، مشخص نیست که اقدامات مشابه در سایر فروشگاه ها نیز انجام شده است یا خیر. البته کاربرانی که آدرس پرداخت آنها در خارج از چین است، همچنان می توانند این برنامه ها را دریافت کنند.

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها