Loading...

احتمال انتشار سرویس Samsung Pay برای گوشی های هوشمند غیر سامسونگی

  09 مرداد 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  سرویس های پرداخت های الکترونیکی توسط موبایل چند سالی میشود که در اختیار کاربران قرار گرفته اند و کمپانی های مختلفی از جمله اپل و سامسونگ، سرویس های اختصاصی خود را بر روی دستگاه های مختص خود ارائه میدهند. با وجود توسعه ی محسوس این سرویس ها در سال های اخیر، به نظر میرسد هنوز راه زیادی در پیش است که این سرویس ها جایگزین کیف پول های کاربران شوند که این موضوع میتواند دلایل مختلفی داشته باشد.

  همان طور که گفته شد کمپانی ها سرویس های پرداخت همراه خود را بر روی دستگاه های خود ارائه میدهند اما گزارش جدید منتشر حاکی از این دارد سامسونگ به دنبال ارائه ی سرویس Samsung Pay برای دستگاه هایی با برند های مختلف است. بر اساس گزارشی که توسط Gadgets350 به نقل از یکی از منابع نزدیک با توسعه دهندگان Samsung Pay منتشر شده، سامسونگ در حال حاضر به تولید کنندگان مختلفی دست پیدا کرده است و آماده ی انتشار Samsung Pay برای برخی از دستگاه های این کمپانی ها است.

  همان طور که گفته شد، در حال حاضر Samsung Pay تنها بر روی برخی از مدل های دستگاه های سامسونگ وجود دارد و تا مدتی پیش این سرویس تنها در انحصار دستگاه های رده بالا و پرچمدار سامسونگ بود اما این کمپانی کره ای اخیرا به ارائه ی سرویس Samsung Pay بر روی برخی از دستگاه های میان رده ی خود نیز روی آورده است. برای استفاده از Samsung Pay، دستگاه ها باید پیش نیاز هایی مانند NFC و فناوری اختصاصی Samsung Magentic Secure Transmission یا به اختصار MST را داشته باشند. NFC به کاربر امکان پرداخت و خرید الکترونیکی از دستگاه های POS دارای قابلیت NFC را میدهد در حالی که فناوری MST شرایط خرید کارت خوان های قدیمی فاقد NFC را نیز فراهم میکند.

  به واسطه ی فناوری MST که باعث میشود، Samsung Pay تقریبا با تمام دستگاه های POS سازگاری داشته باشد، این سرویس در مقایسه با Android Pay و Apple Pay مزیت های بیشتری دارد چرا که دو رقیب مذکور فقط از NFC پشتیبانی میکنند و این بدین معناست که این دو سرویس با کارت خوان های مغناطیسی سنتی سازگاری ندارند. بدین ترتیب کاربرد دو سرویس Android Pay و Apple Pay در مقایسه با Samsung Pay به طور محسوسی کاهش پیدا میکند چرا که در کشور های در حال توسعه، هنوز دستگاه های POS مجهز به NFC فراگیر نشده اند و کارت خوان های سنتی استفاده ی بیشتری دارند. در ادامه ی این گزارش آمده است که سامسونگ به دنبال توسعه ی لوازم جانبی های بیشتر با قابلیت های فناوری MST است تا از این طریق، پیش نیاز سخت افزاری که در برخی دستگاه ها وجود ندارد برطرف شود. بدین ترتیب سامسونگ به طرز چشمگیری گستره ی کاربری سرویس پرداخت موبایل خود را توسعه خواهد داد تا کاربران برای استفاده از Samsung Pay مجبور به خرید دستگاه های این کمپانی نباشند. هر چند، به احتمال زیاد این سرویس برای iOS منتشر نخواهد شد چرا که اگر به خاطر داشته باشید، در دسامبر گذشته اپل اجازه ی انتشار اپلیکیشن Samsung Pay Mini را در اپ استور نداد و دلایل این موضوع را نیز عنوان نکرد. بدین ترتیب احتمالا Samsung Pay فقط برای گوشی های اندرویدی منتشر شود.

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها