Loading...

PlayStation VR به عنوان یکی از بهترین اختراعات سال ۲۰۱۶ شناخته شد

  01 آذر 1395 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  براساس انتخاب مجله تایم  PlayStation VR در میان یکی از بهترین اختراعات سال ۲۰۱۶ قرار گرفت.

  هدست واقعیت مجازی PlayStation VR شرکت سونی کمی دیرتر از رقبایش یعنی HTC Vive و  Oculus Rift راهی بازار شد. این هدست تفاوت‌هایی هم با رقبایش دارد از جمله اینکه صرفا برای کنسول PS4 طراحی شده است در حالی که دو هدست رقیب طراحی مناسب برای PC دارند.

  مجله تایم هر سال تعدادی از بهترین اختراعات را معرفی می‌کند؛ اختراعاتی که جهان را به جای بهتری برای زندگی تبدیل می‌کنند. امسال در میان این لیست چشم‌مان به PlayStation VR شرکت سونی خورد. تایم این هدست واقعیت مجازی را به عنوان یکی از بهترین اختراعات سال انتخاب کرده و ارزش زیادی برای انقلابی که این هدست در حوزه واقعیت مجازی ایجاد کرده قایل شده است. تایم معتقد است این هدست بسیار ارزشمند است چون نسبت به رقبا قیمت پایین‌تری دارد و در عین حال برای استفاده از آن نیازی نیست که یک کامپیوتر گیمینگ خیلی قدرتمند داشته باشید. در واقع برای کسانی که PS4 دارند تنها کار لازم خریدن هدست است در حالی که برای استفاده از Oculus Rift و HTC Vive به احتمال زیاد بسیاری از کاربران باید به فکر بروزرسانی کامپیوترهای‌شان باشند. مجله تایم می‌گوید: برعکس رقبایش، PlayStation VR طراحی شده تا با کنسولی کار کند که میلیون‌ها نفر کاربر دارد.

  البته باید این نکته را هم در نظر داشت که Oculus  و HTC هم به این موضوع فکر می‌کنند و به دنبال راه چاره برای جذب مخاطب بیشتر هستند. برای مثال همین چند وقت پیش Oculus Rift بروزرسانی‌ دریافت کرد که براساس آن قادر خواهد بود با کامپیوتر‌های رده‌پایین‌تر هم کار کند.

  شما چه فکر می‌کنید؟ آیا هدست واقعیت مجازی سونی واقعا مستحق دریافت عنوان یکی از بهترین اختراعات سال ۲۰۱۶ هست یا نه؟

  منبع: Ubergizmo

  PlayStation VR به عنوان یکی از بهترین اختراعات سال ۲۰۱۶ شناخته شد - 5.0 از 5 ازتعداد 1 رای
  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها