Loading...

درایورهای جادویی انویدیا با امکانات جالب توجه!

  15 تیر 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  درایورهای جدید انویدیا موسوم به سری NVIDIA GeForce 384 دارای رمز و رازهای فراوانی هستند! از اضافه شدن کدهای پشتیبانی DX12 برای کارت گرافیک های مبتنی Fermi در مدل های سری 400 و 500 گرفته تا پشتیبانی از پخش کننده های آنلاین 4K/UHD مانند Netflix UWP.

   برخی از پخش کننده های آنلاین از جمله یوتیوب، آمازون و نت فلیکس، چندی است که برخی از محتواهای خود را با دقت های 4K/UHD پخش می کنند. گیرندهایی که این شبکه ها را پخش می نمایند، نیازمند برخی ملزومات نرم افزار و سخت افزاری هستند.

  هم اینک با خبر شده ایم که درایورهای NVIDIA GeForce 384 این امکان را به کارت گرافیک و انواع پردازنده های گرافیکی این شرکت می دهند که بدون نیاز به پردازنده های نسل جدید مانند Intel Kaby Lake یا AMD Summit Ridge و AMD Bristol Ridge قادر به  پخش این محتوا باشند. پردازنده های نسل جدید دارای یک سری از قابلیت های DRM سخت افزاری هستند که برای پخش محتوای 4K از شبکه های آنلاین لازم است. اما انویدیا در درایورهای GeForce 384 این مورد را دور زده است! در ابتدا کاربرانی به صورت اتفاقی متوجه شدند که یک کارت گرافیک GTX1080 در یک سیستم با پردازنده های قدیمی، قادر به پخش این محتوا هستند. CPU های نسل جدید علاوه بر پشتیبانی کامل از سیستم عامل ویندوز 10، دارای پشتیبانی از کدک های HDCP 2.2 و دیگر قابلیت های دریافت و کد گشایی این رزرولوشن، این امکان را به کاربران می دهد که در کنار یک کارت گرافیک حتی ساده، محتوای 4K را از این شبکه ها دریافت نمایند. اما این ویژگی در پردازنده های قدیمی تزریق نشده است و با این کار انویدیا مشکل مورد نظر را دور زده و از بین برده است!

   

   

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها