Loading...

وزیر ارتباطات: باید روی صادرات بازی‌های ایرانی تمرکز کنیم

  16 تیر 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  به گفته‎ی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صادرات بازی‎های ویدیویی ایرانی به خارج از کشور علاوه بر مزایای اقتصادی و ارزآوری برای کشورمان، مزایای فرهنگی نیز دارد.

  برخی بازی‎های ایرانی حاضر در نمایشگاه تهران گیم کانونشن مورد استقبال بازدیدکنندگان و شرکت‎های خارجی‌ واقع شدند و به همین دلیل بازی‌سازان ایرانی به صادرات بازی‎هایشان علاقمند هستند. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که امروز در این نمایشگاه به موضوعات زیادی در زمینه بازی پرداخته است، درباره‎ی اهمیت صادرات بازی‎های ایرانی نیز گفت:

  صادرات بازی‎‌های ایرانی ضمن ارز آوری برای کشور و سامان‎دهی اقتصاد شرکت‌های بازی‌سازی که دانش بنیان بوده و صاحبان آنها اکثرا جوان هستند، فرهنگ کشورمان را نیز صادر کند.

  واعظی در جریان بازدید از غرفه‌های بازی‎سازی داخلی، ساخت بازی‎های بومی را کاری فرهنگی دانست و بخصوص ساخت بازی‌های داخلی برای کودک و نوجوان را که خشن نباشند و بدآموزی نیز نداشته باشند از اقدامات خوب بازی‌سازان ایرانی دانست. زیرا برخی از بازی‎های خارجی علاوه بر خشونت زیاد مناسب فرهنگ کشور ما نیستند. وزیر ارتباطات همچنین پس از بازدید از غرفه‎های بازی‎‌سازی داخلی به موضوع کیفیت بالای برخی از این بازی‎ها اشاره کرد و اعلام کرد اگر یک بازی‎ساز ایرانی بخواهد بازی‌اش را در خارج از کشور نیز منتشر کند، بی هیچ مشکلی قادر خواهد بود بدون نیاز به استفاده از سرور‌های خارجی این کار را انجام دهد و سرور‌های ایرانی این قابلیت را دارند که بازیکنان خارجی هم بتوانند با کیفیت خوبی به آن‌ها دسترسی داشته باشند.

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها