Loading...

مایکروسافت فردا به پشتیبانی از ویندوزفون 8.1 پایان می‌دهد

  19 تیر 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  مایکروسافت از روز سه‌شنبه ۱۰ جولای، پشتیبانی اصلی ویندوزفون ۸.۱ را متوقف خواهد کرد.

  دوره پشتیبانی اصلی از سیستم‌عامل موبایلی ویندوزفون ۸.۱ در تاریخ ۱۱ جولای (۲۰ تیر) به پایان خواهد رسید. مایکروسافت تا به این لحظه هیچ جزئیاتی در مورد اینکه پشتیبانی گسترش‌یافته‌ از سیستم‌عامل مورد اشاره تا چه زمانی ادامه خواهد داشت، ارائه نکرده است.

  پایان یافتن دوره‌ی پشتیبانی اصلی به این معنی است که مایکروسافت از این پس هیچ آپدیت دیگری برای پلتفرم یاد شده منتشر نخواهد کرد. از آنجا که مایکروسافت از مدت‌ها قبل هیچ قابلیت جدیدی را به ویندوزفون اضافه نکرده است، کاربرانی که همچنان از این پلتفرم استفاده می‌کنند، تغییرات زیادی را مشاهده نخواهند کرد.

  از سوی دیگر با پایان یافتن دوره‌ی پشتیبانی اصلی از ویندوزفون ۸.۱ از این به بعد این سیستم‌عامل فقط بهبودهای امنیتی جدید را دریافت خواهد کرد ولی مشخص نیست که این آپدیت‌های جزئی تا چه مدت برای پلتفرم مورد اشاره منتشر خواهند شد. البته فردا با پایان یافتن رسمی پشتیبانی از ویندوزفون ۸.۱ احتمالاً اطلاعات و جزئیات بیشتری در این رابطه ارائه خواهد شد.
  ارتقا به ویندوز ۱۰ موبایل

  بهترین راه برای اینکه بتوانید همچنان جدیدترین آپدیت‌ها و بهبودها را دریافت کنید این است که دستگاه خود را به سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ موبایل ارتقا دهید. متاسفانه از آنجایی که تمامی دستگاه‌های ویندوزفونی از ویندوز ۱۰ موبایل پشتیبانی نمی‌کنند، به‌روزرسانی به این نسخه از سیستم‌عامل موبایلی مایکروسافت برای همه کاربران امکان‌پذیر نیست.

  مایکروسافت به‌روزرسانی Crearors را برای همه‌ی دستگاه‌های ویندوزفونی عرضه نکرده و فقط ۵۰ درصد از این گوشی‌ها امکان ارتقا به ویندوز ۱۰ موبایل را دارند.

  در حالی که مایکروسافت هیچگونه اطلاعاتی در مورد دوره‌ی پشتیبانی اصلی از ویندوزفون ۸.۱ ارائه نکرده است، اما ‌پیش‌بینی می‌شود که شاید در تاریخ ۱۱ جولای مرگ این پلفترم فرا برسد.

  این شرکت در سوال و جواب‌های رایج صفحه‌ی پشتیبانی خود در مورد ویندوزفون ۸.۱ در بخش دستگاه‌هایی که امکان ارتقا به ویندوز ۱۰ موبایل را ندارند به طور خلاصه گفته است: "مایکروسافت پشتیبانی کنونی خود را از ویندوزفون ۸‌.۱ تا تاریخ ۱۱ جولای سال ۲۰۱۷ ادامه خواهد داد."

  از طرفی دیگر ویندوزفون ۸.۱ در حال حاضر پر‌استفاده‌ترین نسخه‌ی سیستم‌عامل موبایلی مایکروسافت است و در واقع ۷۴ درصد از دستگاه‌های ویندوزفونی این نسخه از سیستم‌عامل مورد بحث را اجرا می‌کنند. محدودیت دستگاه‌هایی که از ویندوز ۱۰ موبایل پشتیبانی می‌کنند باعث شده تا سهم این نسخه در پلتفرم موبایلی ردموندی‌ها به ۲۰.۳ درصد برسد.

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها