Loading...

گوگل حرص مایکروسافت را درآورد

  12 آبان 1395 نویسنده 
  وبلاگ تسنیم

  شاید شما هم شنیده باشید که در شرکت  گوگل یک پروژه با نام Project Zero راه افتاده است که در آن تیمی از برنامه‌نویسان گوگل اینترنت را برای بررسی کردن هر نوع آسیب‌پذیری و حفره امنیتی زیر و رو می‌کنند. پس از این بررسی‌ها همه موارد با بیشترین سرعت ممکن گزارش می‌شوند تا پیش از هر نوع سو استفاده این نواقص و ایرادات رفع شوند.

  همانطور که گفته شد این ایرادات و باگ‌ها عموما به سرعت به شرکت مذکور اطلاع‌رسانی می‌شوند اما این بار ماجرا درباره مایکروسافت متفاوت بوده است. ظاهرا برنامه‌نویسان در گوگل تصمیم گرفته‌اند برای اذیت‌کردن بیشتر مایکروسافت کمی صبر کنند و اطلاعاتی که باگ‌های ویندوز مایکروسافت را نشان می‌دهند کاملا منتشر کنند.

  این اقدام باعث عصبانیت مایکروسافت شده. این شرکت می‌گوید گوگل با این کار امنیت همه کاربران مایکروسافت را به خطر می‌اندازد.

  مایکروسافت اعلام کرده به افشای آسیب‌پذیری‌ها به شکل هماهنگ شده اعتقاد دارد اما اقدام گوگل باعث ایجاد خطری بالقوه برای کاربران این شرکت شده است. مایکروسافت گفته ویندوز تنها پلتفرمی است که با گزارش هر نوع مشکل امنیتی به سرعت وارد عمل شده و با ارائه بروزرسانی و رفع نواقص به ایمن‌سازی دوباره آن می‌پردازد. این شرکت نهایتا اعلام کرده که برای بهره‌مندی از بیشترین حد امنیت از ویندوز ۱۰ و مرورگر مایکروسافت اج استفاده کنید.

  البته کاربران ویندوز باید بدانند نقص مورد اشاره در این پلتفرم مربوط به ادوبی فلش بوده که ظاهرا توسط ادوبی اصلاح شده. این موضوع یعنی در حال حاضر ویندوز امن است. البته گوگل توصیه کرده برای اطمینان کاربران ویندوز نرم‌افزار فلش‌شان را بروزرسانی کنند.

  منبع: Ubergizmo

  گوگل حرص مایکروسافت را درآورد - 5.0 از 5 ازتعداد 1 رای
  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها