Loading...

مایکروسافت به بنیاد لینوکس پیوست

  27 آبان 1395 نویسنده  وبلاگ تسنیم
  وبلاگ تسنیم

  توجه مایکروسافت در چند سال گذشته به سیستم عامل لینوکس بیشتر شده است. این شرکت در چند وقت گذشته سعی کرده به این سیستم عامل متن باز روی خوش نشان دهد و قبلا هم برخی از امکانات لینوکس را به سیستم عامل ویندوز ۱۰ اضافه کرده بود. حالا در خبرها گفته شده که این شرکت به «بنیاد لینوکس»  (Linux Foundation) پیوسته است.

  بنیاد لینوکس به عنوان یک سازمان غیر انتفاعی از سال ۲۰۰۷ فعالیت خودش را در زمینه‌ی رشد و توسعه‌ لینوکس شروع کرد. پیوستن مایکروسافت به این بنیاد می‌تواند نشانه‌هایی از اضافه شدن قابلیت‌های بیشتر لینوکس به سیستم عامل ویندوز باشد.  «جیم زملین» (Jim Zemlin) مدیرعامل بنیاد لینوکس گفته که مایکروسافت توانایی همکاری بیشتری را با جامعه متن باز دارد و می‌تواند تجربه‌ی موبایل و ابری بهتری در اختیار مردم قرار دهد.

  تغییر مدیریت در شرکت مایکروسافت کاملا محسوس است. ساتیا نادلا مدیر عامل این شرکت در چند سال گذشته تغییرات زیادی را به وجود آورده و قبلا هم همکاری جالبی را با شرکت Canonical شروع کرده بود تا بتواند سیستم عامل Ubuntu را به ویندوز ۱۰ بیاورد. حالا این شرکت که خودش بزرگ‌ترین سازنده‌ی نرم‌افزار در دنیا به حساب می‌آید، به بنیاد لینوکس پیوسته تا بتواند از قابلیت‌های این سیستم عامل متن باز استفاده کند.

  این خبر زمانی جالب‌تر می‌شود که بدانید شرکت گوگل هم در اقدامی مشابه به بنیاد .NET پیوسته است. پلتفرم برنامه نویسی .NET  یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های مایکروسافت است که رقیب Java و اندروید به حساب می‌آید. حالا گوگل با پیوستن به این بنیاد می‌خواهد از پلتفرم .NET در سیستم‌های ابری خودش استفاده کند.

  مایکروسافت در حالی به بنیاد لینوکس پیوست که ۱۵ سال قبل استیو بالمر لینوکس را سرطان نامیده بود.

  منبع: The Verge

  مایکروسافت به بنیاد لینوکس پیوست - 5.0 از 5 ازتعداد 1 رای
  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها