Loading...

مایکروسافت از سیستم تنظیم گرمایش خانگی اختصاصی خود رونمایی کرد

  30 تیر 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  خانه های هوشمند همان چیزی هستند که در سال های پیش رو به جبهه اصلی نبرد شرکت های بزرگ دنیای تکنولوژی تبدیل خواهند شد. آمازون یک دستیار هوشمند برای کنترل زندگی روزمره کاربران ساخته و آن را به یکی از بهترین محصولات بازار تبدیل کرده است.

  گوگل هم با Google Home و دسترسی به دیتابیس عظیم اطلاعاتی خود دستیار هوشمندی را در اختیار کاربران قرار داده که می توان آن را قطب دیگر این رقابت دانست. شرکت های دیگری مانند سامسونگ هم هستند که البته هنوز در حال برداشتن گام های نخست بوده و راه درازی برای موفقیت در پیش دارند. اما در این بین یک نام تا به حال شنیده نشده بود.

  به نظر می رسد مایکروسافت در سال های گذشته به یک خواب زمستانی بسیار عمیق رفته بوده و به همین دلیل تقریبا تمام زمینه های مبارزه را به حریفان خود واگذار کرده است. آنها در رقابت کنسول های بازی تا به حال از سونی شکست خورده اند، حوزه موبایل را به اندروید و iOS واگذار کرده اند و در زمینه هایی مانند گجت های پوشیدنی نیز موفقیتی به دست نیاورده اند. اما امروز محصولی را معرفی کرده اند که شاید بتواند راهی را برای موفقیت در آینده باز کند. محصول جدید مایکروسافت یک دستگاه تنظیم گرمایش خانگی است که می توان آن را رقیب مستقیم Nest گوگل دانست. کلیدی ترین نکته درباره این دستگاه استفاده از کورتانا به عنوان رابط است. همان طور که گوگل یک دستیار صوتی و آمازون اکو نیز یک دستیار به نام الکسا دارند، کورتانا نیز شخصیت دیجیتالی است که دستورات کاربران را دریافت کرده و آنها را در خانه اجرا می کند. همچنین مایکروسافت تلاش می کند به کمک سخت افزارهای پشتیبانی کننده از ویندوز 10 امکان تشخیص حضور کاربران در اتاق و خانه و تنظیم دما بر اساس سلایق آنان را فراهم کند. مایکروسافت زمان دقیق عرضه این دستگاه به بازار را در اختیار رسانه ها قرار نداده اما به نظر می رسد نمایشگاه های آتی مانند IFA بتوانند محل مناسبی برای رونمایی از چنین وسیله ای باشند.

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها