Loading...

اپراتور AT&T غول بزرگ رسانه‌ای را می‌خرد

  03 آبان 1395 نویسنده 
  وبلاگ تسنیم

  بلاخره پس از کلی حدس و گمان به شکل رسمی تایید شد که اپراتور مخابراتی  AT&T در حال خرید شرکت Time Warner است. قیمت این معامله در حدود ۸۵٫۴ میلیارد دلار است. بخشی از آن در قالب پول و بخشی از آن هم به صورت سهام پرداخت می‌شود.

    Time Warner از بزرگترین شرکت‌های فعال در حوزه رسانه‌ است. این غول بزرگ شرکت‌هایی مانند Warner BrosCNN ، DC Comics ، شبکه  HBO و بسیاری از شرکت‌های دیگر را به عنوان زیرمجموعه دارد.

  با خرید این دارایی‌ها اپراتور AT&T که یکی از بزرگترین اپراتورهای آمریکا است قدرت بیشتری پیدا می‌کند و تعدادی از بزرگترین شرکت‌های رسانه‌ای دنیا را در اختیار خود قرار می‌دهد.

  این اتفاق به AT&T امکان می‌دهد محتواهای اختصاصی را بدون نیاز به مجوز از برترین شبکه‌های جهان برای مخاطب خود پخش کند.

  این قرارداد بسیار بزرگ و جاه‌طلبانه است بنابراین نمی‌توان مطمئن بود که تا سال ۲۰۱۷ کاملا پرونده‌اش بسته شود. در واقع در حالی که هیات مدیره هر دوی این شرکت‌ها کاملا با این قرارداد موافقند اما رگولاتوری و مسئولین به شدت این قرارداد و وقایع مربوط به آن را تحت نظر دارند تا AT&T با خرید این دارایی‌ها نتواند برای رقبای خود محدودیت‌ ایجاد کند. اگر یادتان باشد همین نظارت‌ها مانع خرید T-Mobile بوسیله AT&T شد.  حال با حساسیت‌های ایجاد شده که کم هم نیستند و چهره‌هایی مثل ال فرنکن سناتور ایالت مینه‌سوتا و دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوری خواه برای ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا در انتخابات پیش‌رو، از جمله مخالفان این معامله هستند.

  به هر حال باید منتظر اخبار بیشتر از این معامله بزرگ بمانیم.

  منبع: Engadget

  اپراتور AT&T غول بزرگ رسانه‌ای را می‌خرد - 5.0 از 5 ازتعداد 1 رای
  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها