Loading...

در نقشه های گوگل مپ تنها با یک انگشت زوم کنید

  25 آبان 1395 نویسنده  وبلاگ تسنیم
  وبلاگ تسنیم

  اپلیکیشن گوگل مپ (به انگلیسی: Google Maps) یکی از پر کاربردترین برنامه های موجود بر روی گوشی های هوشمند است که توسط آن می توانید به مسیریابی، تعیین موقعیت جغرافیایی، مشاهده تصاویر ماهواره ای زمین و … بپردازید. برای استفاده از گوگل مپ نیاز است تا نقشه ها را بزرگنمایی یا کوچکنمایی کرده که این عمل به اصطلاح زوم کردن نام دارد. برای زوم کردن در نقشه های گوگل مپ نیاز است که دو انگشت خود را روی صفحه لمس قرار داده و با حرکت دادن آن ها اقدام به بزرگ و کوچک کردن نقشه بکنید.

  اکنون فرض کنید که در حال رانندگی هستید و می خواهید با استفاده از گوگل مپ یک مکان را از روی نقشه پیدا کنید. مسلما در هنگام رانندگی سخت است که با دو انگشت خود اقدام به زوم کردن نقشه ها کنید، اما چاره چیست؟ چاره ی کار ترفندی است که در دل اپلیکیشن های گوگل قرار دارد، چراکه جدا از قرار دادن دو انگشت خود برای زوم کردن می توانید تنها با یک انگشت نیز اقدام به بزرگنمایی یا کوچکنمایی در نقشه های گوگل مپ کنید. در ترفند امروز تصمیم داریم به شما آموزش دهیم که چگونه در نقشه های گوگل مپ تنها با یک انگشت زوم کنید.

  برای این منظور اپلیکیشن Maps را روی دستگاه هوشمند خود اجرا کنید. (این ترفند هم روی اندروید و هم iOS در دسترس است)

  اکنون روی صفحه نمایش به صورت پشت سرهم دوبار ضربه بزنید. اما هنگام.زدن ضربه ی دوم انگشت خود را روی صفحه نگه داشته و رها نکنید!

  حال با حرکت دادن انگشت به سمت بالا، کوچکنمایی و با حرکت دادن انگشت به سمت پایین بزرگنمایی صورت می گیرد.

  منبع: ترفندها

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها