Loading...

داستان طراحی پردازنده های Ryzen Threadripper را بشنوید!

  20 شهریور 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  شرکت AMD به تازگی پرده از رازی برداشته است که بسیار جالب توجه است؛ این شرکت در خصوص طراحی و تولید پردازنده های Ryzen Threadripperتوضیحاتی را ارائه کرده است.

  ای ام دی اعلام کرده است که پردازنده های Ryzen Threadripper تنها در اوقات فراغت مهندسان طراحی شده است و پروژه به هیچ وجه برنامه ریزی شده نبوده است! Sarah Youngbauer از مدیران این شرکت در این زمینه گفت: طراحی پردازنده های Threadripper بدون نقشه و برنامه ریزی قبلی صورت گرفته و تیم R&D در اوقات فراغت خود به کار بر روی این پرچمداران پرداخته و این پروژه از یک سال قبل آغاز شد که در نتیجه به تولید آنها ختم شد.

  AMD برنامه ریزی برای عرضه پردازنده های پر تعدد از Threadripper از نظر هسته نداشت و مهندسان AMD با نگاه به Ryzen موفق به تولید پردازنده هایی شدند که چند ماه پس از طراحی، تولید آن قطعی شد اما پیش از آن به تائید Jim Anderson رسید. با این وجود جیم اندرسون و دیگر مدیران AMD از تولید این محصولات دفاع کرده و اعلام کرده اند که این پردازشگرها با منابع کم و محدودیت های مهندسان در این زمینه طراحی شدند. آنها پردازنده های کلاس سرور EPYC، فناوری Infinity Fabric به کار رفته و حتی نوع چسباندن آنها به یکدیگر (اشاره به حالت MCM) را نیز مد نظر قرار داده و احساس می کردند که بین پردازنده های EPYC و Ryzen های دسکتاپ فاصله ای است که می تواند با یک خانواده جدید از پردازنده ها پر گردد. در نتیجه این شرکت هزینه ای برای طراحی این محصولات صرف نکرده و وجود آنها کاملا تصادفی بوده است!

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها