Loading...

LG بازار OLED را قبضه می کند

  09 مرداد 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  شرکت کره ای ال جی (LG) بزرگترین سازنده تلویزیون های OLED در جهان است؛ این شرکت تنها سازنده تلویزیون های OLED نبوده اما بسیاری دیگر از تولید کنندگان، پنل های خود را به صورت OEM از آن تامین می کنند. این شرکت به تازگی اعلام کرده است که یک کارخانه بسیار پیشرفته و مدرن را برای تولید پنل های غول پیکر OLED راه اندازی خواهد کرد.

  این کارخانه نسل 10.5 است که پیشرفته ترین خط تولید پنل های OLED را شکل می دهد. این کارخانه پنل هایی را برای تولید تلویزیون هایی بین 80 و بیش از 100 اینچ تولید خواهد کرد. LG Display کارخانه ای است که پنل های ال جی را تامین می کند و این خط تولید جدید احتمالا در سال 2018 آغاز به کار خواهد کرد.

  و اما مسئله ای مهم در این میان وجود دارد؛ LG کارخانه جدید دیگری را نیز در دل "چین" بنا خواهد کرد! چینی ها که به تازگی و در تعداد محدود موفق به راه اندازی خطوط تولید پنل های OLED شده اند، هم اینک یک رقیب حسابی برای کره ای ها محسوب می شوند. و اینبار ال جی کارخانه خود را با صرف هزینه ای بالغ بر 2.3 میلیارد دلار در گوانگژو، راه اندازی می کند. اما در این میان ال جی یک همکار تجاری چینی را در کنار خود دارد که 30% از سهم آن را در اختیار دارد. این کارخانه از نسل 8.5 است. LG اعلام کرده است که تا پایان سال 2020 مبلغ 13.4 میلیارد دلار را در بخش تولید پنل های OLED سرمایه گذاری می کند. اپل یکی از بزرگترین مشتریان پنل های OLED است که در گوشی های آیفون و ساعت هوشمند مورد استفاده قرار می دهد. از سوی دیگر تلویزیون های OLED، مانیتورهای OLED، لپ تاپ های مبتنی بر پنل های OLED نیز بخش دیگری از این بازار مصرف پر سود را تشکیل می دهند.

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها