Loading...

جف بزوس به عنوان ثروتمندترین شخص جهان، جایگزین بیل گیتس شد

  06 مرداد 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  به گزارش بلومبرگ، امروز صبح با افزایش ارزش سهام کمپانی آمازون، جف بزوس بنیانگذار این شرکت با پشت سر گذاشتن بیل گیتس، به جایگاه ثروتمندترین شخص دنیا رسید.

   

  ارزش سهام غول خرده‌فروشی آنلاین دنیا در ساعت ۱۰:۱۰  امروز صبح به وقت محلی در نیویورک با افزایشی ۱.۳ درصدی به میزان ۱۰۶۵.۹۲ دلار رسید و باعث صعود دارایی شخصی جف بزوس به میزان ۹۰.۹ میلیارد دلار در مقایسه با دارایی ۹۰.۷ میلیاردی بیل گیتس شد. اگر این مقدار تا زمان پایان کار بورس حفظ شود، بزوس ۵۳ ساله و بنیانگذار آمازون جایگزین بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت و نفر اول فهرست میلیاردهای بلومبرگ خواهد شد. گیتس ۶۱ ساله، از ماه می ۲۰۱۳۳ تاکنون در رتبه‌ی اول این فهرست قرار داشته است.

  Bezos vs Gates

  سرمایه‌گذاران و تحلیلگران، علاوه بر نظارت بر پیشرفت آمازون در کسب سهم بازارهایی چون پوشاک و خواربارفروشی، تعداد اشتراک‌های جدیدی که این شرکت با فروش سرویس آمازون پرایم به قیمت سالانه‌ی ۹۹۹ دلار بدست آورده، به‌دقت زیر ذره‌بین گرفته‌اند. آمازون پرایم سرویسی است که خدمات استریم موسیقی و ویدئو ارائه می‌دهد. خریداران پرایم، از کاربرانی که حق عضویت ندارند، مبلغ بیشتری خرج می‌کنند.

  تحلیلگران همچنین بر واحد پردازش ابری آمازون و سرویس‌های وب آمازون، کسب‌وکاری سود‌آور و در حال رشدی که ۱۰ درصد از کل سود شرکت را شامل می شود، نظارت می‌کنند. آمازون شرکتی پیشگام در عرصه‌ی پردازش ابری محسوب می‌شود، اما در سال‌های گذشته غول‌های دیگری همچون مایکروسافت و آلفابت نیز وارد میدان رقابت شده‌اند.

  انتظار می‌رود که آمازون که سود سه‌ماهه‌‌ی اخیر خود را مبلغی به ارزش ۳۷.۲ میلیارد دلار اعلام کند. سودی که براساس گزارش تحلیلگران بلومبرگ و سود ۱.۴۲ دلاری به ازای هر سهم در مقایسه با سال گذشته ۲۲ درصد افزایش یافته است.

  در همین زمان، رشد روزانه‌ی سهام کمپانی فیسبوک، به بهبود جایگاه زاکربرگ ۳۳ ساله و نزدیک شدن اون به وارن بافتنیز کمک کرده است. وارن بافت، مدیرعامل ۸۶ ساله‌ی کمپانی برکشایر هاتاوی با دارایی ۷۴.۵۵ میلیاردی خود در رتبه‌ی چهارم فهرست بلومبرگ قرار دارد.

  بزوس مالک ۱۷ درصد از سهام کمپانی آمازون است. با رشد ۴۰ درصدی سال جاری، وی توانست مبلغ ۲۴.۵ میلیارد دلار به دارایی شخصی خود افزوده کند. وی سال ۲۰۱۷ را به عنوان چهارمین ثروتمند دنیا آغاز کرد و از آن زمان تاکنون، وارن بافت و آمانسیو اورتگا، نفر سوم این فهرست و بنیانگذار کمپانی ایندیتکس را نیز پشت سر گذاشت.

   

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها