Loading...

آیفون ۷ به شکل قانونی وارد کشور می‌شود

  27 مهر 1395 نویسنده  وبلاگ تسنیم
  وبلاگ تسنیم

  طرح رجیستری تلفن‌‌های همراه هوشمند در کشور چند وقتی است که سر و صدای زیادی به راه انداخته است. اینکه چه برسر گوشی‌های غیرقانونی می‌آید هنوز مشخص نشده و این در حالی است که بسیاری از مسئولان به این موضوع اشاره کرده‌اند که مردم می‌توانند از گوشی‌هایی که تا قبل از اجرایی شدن طرح رجیستری خریده‌اند استفاده کنند.

  حالا این موضوع بیش از پیش متوجه گوشی جدید شرکت اپل یعنی آیفون ۷ می‌شود. محصولات شرکت اپل از آنجایی که نمایندگی فروش رسمی ندارند، به شکل غیر قانونی راهی بازار می‌شوند و این اتفاق برای آیفون ۷ هم تکرار شد. با وجود حرف و حدیث‌های فراوان پیرامون طرح رجیستری آیفون ۷ وارد کشور شد و با قیمت‌های عجیب و قریب هم به فروش رفت.

  همین اتفاق باعث شده که رییس اتحادیه‌ی دستگاه‌های مخابراطی، ارتباطی و لوازم جانبی در گفتگو با خبرگزاری «کسب و کار» گفت: «رونمایی از جدیدترین مدل گوشی‌های آیفون انجام شده و تا به امروز حتی یک گوشی آیفون ۷ به‌صورت رسمی وارد کشور نشده است اما می‌توانیم این نوید را بدهیم که با تلاش شبانه‌روزی اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی و واردکنندگان رسمی، تا دو هفته آینده شاهد ورود رسمی آیفون ۷ به بازار کشور باشیم.»

  غلامحسین کریمی خراسانی در ادامه گفت: «گوشی‌های اپل به‌صورت قاچاق وارد کشور می‌شود و با اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا، قیمت گوشی‌های اپل ۳۰ تا ۴۰ درصد گران شد که می‌توانیم از آن به عنوان حباب قیمت نام ببریم. تلفن همراه کالایی است که به راحتی می‌توان قاچاقش را مانیتور کرد چون یک شناسنامه بین‌المللی ۱۵ رقمی دارد که با ثبت آن در سامانه می‌توان قاچاق بودن کالا را تشخیص داد.»

  او در ادامه‌ی صحبت‌هایش گفت: «متاسفانه باید اضافه کنم از دو هفته آینده و با ورود رسمی محصولات، گوشی‌های آیفونی که تا قبل از این تاریخ خریداری شده باشد، مشمول طرح رجیستری شده و خاموش خواهند شد. به گفته این مقام مسئول عده‌ای در کشور همچنان به قاچاق موبایل دامن می‌زنند و عدم هماهنگی و ناهنجاری در واردات این کالا طی سالیان متمادی اتفاق  افتاده است.»

   

  منبع:  kasbokarnews

  ‌‌‌‌

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها