Loading...

اینتل برای رفع مشکل جدید دست به کار شده است

  15 تیر 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  درست همین چند روز پیش بود که پیدایش یک باگ یا ضعف امنیتی در پردازنده های نسل ششم و هفتم اینتل (کابی لیک و اسکای لیک) خبر ساز شده بود.

   ((اینتل اعلام کرده است که این نقص به میکرومعماری SKZ7/SKW144/SKL150/SKX150/SKZ7/KBL095/KBW095 مربوط می گردد و آن را بدین ترتیب شرح داده است: در برخی شرایط پیچیده، حلقه های کوتاه حاوی کمتر از 64 دستورالعمل که از AH, BH, CH یا DH استفاده می کنند و همچنین رجیستر های بزرگ تر مانند RAX, EAX یا AX برای AH می توانند دچار رفتار غیرقابل پیشبینی گردند. این مسئله تنها در زمانی اتفاق می افتد که هسته ی Logical و Physical به طور همزمان فعال باشند. مشکل فنی HyperThreading را می توان با یک بروزرسانی ساده نرم افزاری حل و فصل کرد. این بروزرسانی در آپدیت مادربردهای UEFI منتشر می گردد و دارندگان لپ تاپ های مجهز به این CPU ها نیز می توانند از وب سایت تولید کننده نوت بوک برای دریافت آن اقدام نمایند.))

  این ایراد برای اولین بار توسط یک برنامه نویس با نام Henrique de Moraes Holschuh اعلام شد؛ این توسعه دهنده در پلتفرم های مبتنی بر لینوکس-دبیان فعالیت می کند. این ایراد موردی است که شاید توسط بسیاری از کاربران تا پایان عمر کامپیوتر دیده نشود، با این وجود در شرایط خاص برای عده ای رخ خواهد داد. این مسئه حتی می تواند برای CPU های کلاس لپ تاپ و Xeon نیز به وقوع بپیوندد. با این وجود اینتل به سرعت به این مسئله واکنش نشان داده و امروز به طور رسمی خبر ارائه آپدیت جدید را تائید کرده است. این آپدیت در آوریل 2017 منتشر خواهد شد که از طریق کانال تولید کنندگان مادربرد برای سطح BIOS ارائه می گردد.

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها