Loading...

گران‌فروشی انویدیا اینتل را فراری داد

  21 آذر 1395 نویسنده 
  وبلاگ تسنیم

  قرارداد فعلی شرکت انویدیا با اینتل به زودی تمام خواهد شد و در پی این موضوع، شایعه‌های زیادی از قرارداد جدید اینتل با شرکت AMD شنیده‌ایم. طبق گزارش جدیدی که منتشر شده است، شرکت اینتل قرارداد جدیدی با AMD بسته؛ قراردادی که بر اساس آن، اینتل قرار است از تکنولوژی‌های گرافیکی AMD برای پردازنده‌های گرافیکی خودش استفاده کند. پردازنده‌های اینتل در حال حاضر یک پردازنده‌ی گرافیکی مجزا را هم در خود جای داده‌اند.

    دلیل اصلی همکاری اینتل با AMD، استفاده از گواهی‌های ثبت شده‌ی این شرکت در حوزه‌ی گرافیک است.

  شرکت اینتل در سال ۲۰۱۱ با انویدیا قراردادی برای همکاری امضا کرد. البته انویدیا قبل از این قرارداد، از اینتل برای استفاده از تکنولوژی‌های ثبت شده‌ی انویدیا، شکایت کرده بود. دادگاه هم این حکم را صادر کرده بود که اینتل باید در مدت پنج سال، ۱٫۵ میلیارد دلار جریمه به انویدیا پرداخت کند.

  یکی از دلایلی هم که اینتل را مجبور کرد تا قرارداد همکاری با انویدیا امضا کند، همین جریمه‌ی سنگین و شکایت انویدیا بود.

  گزارش‌های جدید می‌گویند که دلیل اصلی همکاری اینتل با AMD، استفاده از گواهی‌های ثبت شده‌ی این شرکت در حوزه‌ی گرافیک است. هر دو شرکت انویدیا و AMD مجموعه‌ی بزرگی از تکنولوژی‌های گرافیکی مختلف را به اسم خودشان ثبت کرده‌اند؛ طوری که اگر اینتل بخواهد خودش و بدون همکاری این شرکت‌ها پردازنده‌ی گرافیکی بسازد، هر دو شرکت AMD و انویدیا می‌توانند شکایت‌های بسیاری از اینتل بکنند. در نتیجه بهتر است که اینتل با یکی از این دو شرکت قراردادی امضا کند.

  شرکت انویدیا اخیرا حسابی گران‌فروش شده است. کنسول‌های بازی هیچ‌کدام از تکنولوژی‌های این شرکت استفاده نمی‌کنند و حتی اپل هم در مک‌بوک‌های جدید، از کارت‌های گرافیک AMD استفاده کرده است.

  منبع: Ubergizmo

  گران‌فروشی انویدیا اینتل را فراری داد - 5.0 از 5 ازتعداد 1 رای
  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها