Loading...

سرمایه‌گذاری ۵۰ میلیون دلاری IMAX در دنیای واقعیت مجازی

  23 آبان 1395 نویسنده  وبلاگ تسنیم
  وبلاگ تسنیم

  موضوع واقعیت مجازی هر روز به بحث جدی‌تری تبدیل می‌شود و شرکت‌های مختلف بیشتر روی این موضوع سرمایه‌گذاری می‌کنند. تکنولوژی‌های واقعیت مجازی کم‌کم راه خودشان را روی تلفن‌های همراه هوشمند و بازی‌های کامپیوتری باز کرده‌اند و حالا نوبت به رسانه‌های دیگر مانند سینما رسیده است.

  سینماهای IMAX هم که همیشه جدیدترین تکنولوژی را به همراه داشته‌اند قرار است به سیستم‌های واقعیت مجازی مجهز شوند. براساس اطلاعات منتشر شده IMAX بیش از ۵۰ میلیون دلار  روی ۲۵ سینمای تراز اول خودش برای پخش مضامین واقعیت مجازی سرمایه‌گذاری کرده است. بد نیست بدانید که یکی از سرمایه‌گذاران اصلی IMAX در حوزه‌ی واقعیت مجازی Acer بوده  که همکاری نزدیکی با این شرکت دارد. همچنین شرکت‌های دیگری مانند China Media Capital و Enlight Media و Studio City هم از دیگر شریک‌های IMAX در این زمینه به حساب می‌آیند.

  این میزان سرمایه‌گذاری برای تکنولوژی واقعیت مجازی که هنوز چند سالی از عمر آن نمی‌گذرد، بسیار زیاد است و می‌تواند آینده درخشان این حوزه را نشان دهد. البته امیدواریم که واقعیت مجازی به سرنوشت تکنولوژی ۳D دچار نشود و پس از مدتی به سوژه‌ی تکراری برای کاربران تبدیل نشود. اولین سینمای‌های IMAX VR در کشورهای آمریکا و انگلستان به وجود می‌آیند و شرکت IMAX تصمیم گرفته مضامین مختلفی برای آن‌ها به وجود بیاورد.

   

  منبع: Gemasutra

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها