Loading...

درگیری ایلان ماسک و مارک زاکر برگ در هوش مصنوعی بالا گرفت

  09 مرداد 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  نبرد میان هوش مصنوعی و بشریت مدت های زیادی است که بحث بزرگی میان محققان صاحب نام ایجاد کرده است. اخیراً نیز ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت Tesla و SpaceX، درباره کنترل هوش مصنوعی و وضع قوانین برای جلوگیری از تسلط هوش مصنوعی بر انسان سخنرانی هایی داشته است که در ادامه مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس بوک، اظهارات او را غیر مسئولانه دانسته و وی را نقد کرده است.

  مارک همچنین بیان کرده که نسبت به پیشرفت هوش مصنوعی بسیار خوش بین است و هوش مصنوعی خطری برای انسان نخواهد بود. مارک معتقد است که هوش مصنوعی باعث افزایش ایمنی در خودروها شده و در علم پزشکی جان بسیاری از بیماران را نجات داده است. در پی این مشاجرات ایلان ماسک در صفحه ی توییتر خود پستی منتشر نمود و بیان کرد که مارک، دانش محدودی نسبت به هوش مصنوعی دارد.

  ایلان ماسک در ادامه ی سخنرانی های خود از دولت تقاضا کرده است تا قوانینی در راستای هوش مصنوعی و ربات ها مطرح شود تا از خطرات احتمالی و تهدید زندگی بشر توسط تکنولوژی جلوگیری شود. او همچنین بیان کرد که ممکن است هوش مصنوعی تا جایی ادامه پیدا کند که شاهد قتل بشر توسط ربات ها در خیابان باشیم. هشدار های ایلان ماسک ماه ها است که موجی از بحث ها را درمورد هوش مصنوعی به همراه داشته و آن را تهدیدی جدی برای زندگی بشر میداند.   

  همانطور که میدانیم هوش مصنوعی به زودی در مشاغل مختلف جایگزین انسان خواهد شد و همین مورد نیز خطری در زندگی بشریت است؛ همچنین یادگیری عمیق، تسلط انسان ها را به خطر خواهد انداخت. اما تحقیقات اخیر نشان میدهد که امروزه سرعت پیشرفت هوش مصنوعی بسیار پایین آمده است و پیش بینی های ایلان ماسک برای دهه های بعد کاربردی خواهد بود.

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها