Loading...

هواوی با سبقت از اپل، جایگاه دوم را در بازارجهانی گوشی هوشمند کسب کرد

  20 شهریور 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  به نظر میرسد که برنامه هواوی برای تبدیل شدن به بزرگترین سازنده گوشی هوشمند در جهان در مسیر انجام است. مرکز تحقیقاتی کانترپوینت آخرین تحلیل از بازار جهانی تلفن هوشمند را منتشر کرده و در این میان، بزرگترین جهش به هواوی اختصاص دارد که برای اولین بار از اپل پیشی گرفته است.

  هواوی در ماه های ژوئن، جولای و به طور تقریبی در آگوست فروش بیشتری نسبت به اپل داشته است. به نظر میرسد که سهم هواوی و اپل در ماه جولای در حدود 12 درصد بوده است. هواوی از اپل سبقت گرفته است، در حالیکه سامسونگ به صدر نشینی خود با بیش از 20 درصد از سهم فروش بازار به کار خود ادامه میدهد. هواوی قبلا در دسامبر 2016 ادعا کرده بود که اپل را در عرصه فروش شکست داده است، اما این اولین بار است که شرکت تحقیقاتی بزرگی نام هواوی را بالاتر از اپل در لیست خود قرار داده است.

  اگر بخواهیم در مورد این برتری منصف باشیم، این بسیار کوچک و جزئی است. از طرف دیگر اپل در حال یک بازنگری بزرگ در آیفون است که احتمالا در آینده نزدیک موجب رشد فروش آن می شود. علاوه بر این، تابستان همیشه نقطه ضعف اپل بوده است، چرا که مشتریان آن در اواخر پاییز منتظر به بازار آمدن آیفون جدید هستند. هواوی هم البته بیکار نخواهد ماند. این شرکت در 16 اکتبر در آلمان با دو گوشی جدید Mate 10 و Mate 10 Pro ظهور خواهد کرد، دو گوشی که مدیر عامل شرکت، ریچارد یو آنها را قوی تر از آیفون می نامد.

  کانترپوینت همچنین آمار پر فروشترین گوشی ها ماه جولای 2017 را منتشر کرد که به طور شگفت انگیزی، هیچکدام از گوشی های هواوی در این لیست نبودند. آیفون های اپل صدرنشینان بودند و اوپو R11 و A57 رقیبان اصلی آنها و بعد از آنها سامسونگ گلکسی S8.

  این لیست ده نفره ترکیبی از سامسونگ، اپل و رقیبان چینی آنها است که در سال های آینده به این صنعت شکل خواهند داد. در حالیکه هواوی در فروش کلی بسیار خوب است، این برند در محبوبیت خود ضعف دارد. سری Mate هنوز نتوانسته مانند یک سری پر قدرت مانند گلکسی S ها برای سامسونگ عمل کند. دیگر مشکل بزرگ هواوی این است که بیش از اندازه به بازارهای خاص (اساساً چین) وابسته است. این شرکت نیاز به بهبود بازار خود در هند و ایالت متحده دارد، کشورهایی که دستگاه های هواوی به سختی وارد می شوند. به همین منظور هواوی گزارش داده است که با AT&T دومین شرکت بزرگ حامل در ایالت متحده برای به بازار آمدن میت 10 در سال آینده همکاری خواهد کرد.

  حالا که هواوی یکی از حریفان قدرتمند خود یعنی اپل را کنار زده است، رقیب سرسختی مانند سامسونگ را پیش رو دارد. آیا شما فکر می کنید که هواوی می تواند به شماره 1 جهان در بازار گوشی های هوشمند تبدیل شود یا خیر؟

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها