Loading...

پشتیبانی HTC U11 از بلوتوث 5 به زودی با یک بروزرسانی و بدون تغییر سخت افزاری

  11 مرداد 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  در بین پرچمداران سال های اخیر کمپانی اچ تی سی، HTC U11 را میتوان بهترین مدل از دستگاه های این شرکت تایوانی محسوب کرد که میتوان گفت یکی از برترین گوشی های پرچمدار داخل بازار نیز به شمار میرود.

  این دستگاه دارای مشخصات فنی ایده آل، کیفیت ساخت بسیار خوب، دوربین قدرتمند و در نهایت رابط کاربری بهینه و کاربر پسند است و میزان فروش HTC U11، نشان دهنده ی استقبال خوب کاربران و طرفداران از پرچمدار جدید اچ تی سی است. اسناد لو رفته از FCC حاکی از این دارد که در آینده ی نزدیک، یک بروزرسانی نرم افزاری برای پرچمدار اچ تی سی منتشر خواهد شد و بلوتوث 5 بر روی این دستگاه فعال خواهد شد. امروزه فناوری بلوتوث به دو دسته ی کلاسیک و کم مصرف تقسیم بندی میشود که دسته ی اول در دستگاه هایی مانند کیبورد ها و ماوس های بیسیم، هدست ها و غیره استفاده میشود در حالی که از بلوتوث کم مصرف برای گجت هایی مانند گوشی های هوشمند و گجت های پوشیدنی استفاده میشود.

  سال 2016 بود که Bluetooth از نسخه ی 5 بلوتوث رونمایی کرد که در این نسخه سرعت انتقال دیتا افزایش پیدا کرده بود و همچنین میزان بُرد بلوتوث نیز افزایش پیدا کرده بود با این حال مصرف انرژی نسخه ی جدید نسبت به نسل قبل حدودا 2.5 برابر کمتر شده است. تراشه های سازگار با نسخه ی جدید بلوتوث از اوایل سال 2017 وارد بازار شده اند اما هنوز دستگاه های محدودی هستند که از نسخه ی جدید بلوتوث پشتیبانی میکنند و بلوتوث 5 به آهستگی در حال راهیابی به گجت های پوشیدنی مانند ساعت های هوشمند هستند. گوشی هایی مانند گلکسی اس 8 از بلوتوث 5 پشتیبانی میکنند اما عملکرد این نسخه جایی مشخص میشود که با دستگاهی که با همین نسخه سازگاری دارد، اتصال صورت بگیرد، در غیر این صورت سرعت نسخه ی جدید حس نخواهد شد.

  اطلاعات حاکی از این دارند HTC U11 از نظر سخت افزاری برای پشتیبانی از بلوتوث 5 نیاز به تغییر سخت افزاری ندارد و سازنده ی تایوانی میتواند تنها با یک بروزرسانی نرم افزاری، استفاده از بلوتوث 5 را بر روی HTC U11 در اختیار کاربران این پرچمدار قرار دهد. از آنجا که دستگاه های بیشتری در آینده از بلوتوث 5 پشتیبانی خواهند کرد، اضافه شدن این قابلیت به HTC U11 میتواند آپشن خوبی برای کاربران این دستگاه باشد و رضایت از دستگاه را بیش از پیش افزایش دهد. باید صبر کرد و دید اچ تی سی چه زمانی بروزرسانی را برای فعال شدن این قابلیت منتشر خواهد کرد.

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها