Loading...

داغ داغ: انویدیا کارت گرافیک TITAN Xp را تغییر می دهد!

  11 مرداد 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  انویدیا سازنده پر فروش ترین تراشه های GPU در جهان، همزمان با معرفی کارت گرافیک های Vega خصوصا در مدل های صنعتی و Radeon Pro Vega Frontier Edition و Pro WX 9100، یک اقدام جالب توجه را انجام داده است. این شرکت اعلام کرده است که کارت گرافیک TITAN Xp را به یک محصول ویژه مبدل خواهد کرد.

  TITAN Xp محصولی است که زمان زیادی از معرفی و عرضه آن به بازار نمی گذرد؛ این محصول نه فقط برای انجام بازی، بلکه برای اهدافی مانند رندرینگ و تولید محتوا طراحی شده است. این محصول یکی از سریع ترین GPU های جهان است. اینک انویدیا برای داغ کردن شرایط رقابت، اقدامی را انجام داده است که کمتر کسی فکر آن را می کرد.

  این کارت گرافیک در حال حاضر از سیلیکون پرچمدار GP102 به همراه 3840 هسته CUDA استفاده می کند. 240 واحد TMU و 96 بلوک ROP به همراه یک رابط حافظه 384 بیتی، دیگر ویژگی های سخت افزاری آن به حساب می آیند. از سوی دیگر، 12 گیگابایت حافظه گرافیکی از نوع GDDR5X آن را همراهی کرده و پهنای باند این کارت گرافیک به 547.6 گیگابایت در ثانیه می رسد. این در حالی است که پهنای باند کارت گرافیک Radeon Pro Vega Frontier Edition برابر با 484 گیگابایت در ثانیه است. و اما اقدام انویدیا چیست؟ NVIDIA اعلام کرده است که در درایور بعدی نسخه ی GeForce، کدهایی را تزریق کرده است که برخی از قابلیت های نهفته در TITAN Xp را باز خواهد کرد. بدین ترتیب این کارت گرافیک توانایی های بیشتری را دریافت خواهد کرد که البته همه ی آنها را نمی دانیم؛ با این وجود انویدیا اعلام کرده است که ویژگی های خاصی که برای خانواده کارت های گرافیکی Quadro در نظر گرفته شده است، به این کارت گرافیک نیز منتقل خواهد شد. افزون بر آن، سرعت این کارت گرافیک در نرم افزارهایی مانند Maya به 3 برابر خواهد رسید!

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها