Loading...

سایه سنگین افزایش قیمت بر روی کارت گرافیک ها!

  15 شهریور 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  در حالی که نسل جدید کارت گرافیک RX Vega که اخیرا توسط AMD معرفی شده است، همچنان فشارهای فزاینده ای را در بخش عرضه تحمل می کند، گزارش ها حاکی از آن است که در ماه های آینده، این مشکلات دامان NVIDIA را نیز خواهد گرفت.

  با وجود آنکه NVIDIA با استفاده از تراشه های حافظه ی GDDR5/X توانست ضمن کنترل قیمت کارت گرافیک های خود، از پیچیدگی تولید کاسته و محصولات بدون حاشیه ای را راهی بازار سازد، اما این کمبود نیمه هادی در جهان است که انویدیا را نیز به کام خود خواهد کشید.

  دو کمپانی کره ای SK Hynix و Samsung تامین کنندگان تراشه های حافظه گرافیکی، اعلام کرده اند که در ماه جاری (سپتامبر) این فشار به طور تدریجی به کارت گرافیک هایی که از حافظه های GDDR5 استفاده می کنند نیز وارد خواهد شد. همچنین دومین اخبار حاصله تائید می کند که به دلیل افزایش قیمت 30.8% تراشه های حافظه، قیمت نهایی کارت گرافیک ها نیز افزایش پیدا می کند. به دو دلیل شامل حمله ماینرها به کارت گرافیک ها و افزایش تقاضا در بخش های گوشی های هوشمند، تبلت و مواردی از این دست، کمبود DRAM ها اینک به تراشه های GDDR5 رسیده است. پیشبینی می گردد که این کمبود حافظه های GDDR5 بر روی کارت گرافیک های AMD RX500 و NVIDIA GTX1000 تا 10% تاثیر گذاشته و قیمت نهایی آنها را افزایش دهد. همچنین به دلیل هجوم ماینرها به این محصولات، امکان کاهش موجودی نیز خواهد بود. این در شرایطی است که در روزهای اخیر، در جریان تحلیل سخت افزار، به شما توصیه کردیم که همین امروز کارت گرافیک مناسب خود را انتخاب نمائید! ظاهرا این تحلیل در حال به واقعیت پیوستن است!

  سایه سنگین افزایش قیمت بر روی کارت گرافیک ها! - 5.0 از 5 ازتعداد 1 رای
  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها