Loading...

گوگل سرویس آنالیتیکس را از دسترس ایران خارج کرد!

  20 شهریور 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  به نظر میرسد که تحریم ها روز به روز در حال افزایش است و این موضوع به روند فعالیت های مختلف آسیب خواهد رساند. پس از تحریم نرم افزار Team viewer، شاهد حذف اپلیکیشن های ایرانی از AppStore بودیم و اکنون نیز Google ، سایت های ایرانی را بلاک کرده است.

   

  گوگل آنالیتیکس، فعالیت کاربران را در سایت ها کنترل میکند و اطلاعاتی نظیر تعداد بازدیدکنندگان، نوع سیستم عامل و مرورگر کاربران، زمان ورود و خروج از سایت و دیگر اطلاعات جزئی را در اختیار مدیر سایت میگذارد. لازم به ذکر است که این سرویس به صورت ارائه شده است.

  تحریمی در سال 1391 رخ داده بود که کاربران به پنل خود در این سرویس دسترسی نداشتند که به کمک فیلترشکن و تغییر IP از آن استفاده میکردند ولی اکنون گوگل آنالیتیکس شروع به قطع کردن سرویس سایت های ایرانی کرده است و بر اساس گزارش ها تاکنون بیش از 30 حساب را مسدود کرده است. وب سایت های مسدود شده زمانی که وارد این سرویس میشوند، صفحه ثبت نام را مشاهده خواهند کرد و امکان ساخت حساب جدید نیز وجود نخواهد داشت. این شرکت تاکنون هیچ خبری مبنی بر تحریم ها اعلام نکرده است. تعداد حساب های مسدود شده کم است و هنوز تعداد زیادی از سایت های میتوانند از این سرویس بهره مند شوند. تحریم این سرویس آسیب جدی به کسب و کار های اینترنتی ایران وارد خواهد کرد و خطر بزرگی برای سایت ها خواهد بود.

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها