Loading...

گوگل آماده‌ی پرداخت 30 میلیارد دلار برای خرید اسنپ چت

  14 مرداد 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  در نوامبر سال 2013 اسنپ چت پیشنهاد خرید گوگل به مبلغ 4 میلیارد دلار را رد کرد. در همان ماه و سال، پیشنهاد 3 میلیارد دلار فیسبوک را نیز نپذیرفت. حالا سهام Snap (کمپانی مادر اسنپ چت) پس از عرضه عمومی، بیش از 24 میلیارد دلار ارزش دارد. نتیجه صبر سرمایه گذارن این شرکت، موجب بوجود آمدن یک موقعیت بسیار بسیار بهتر برای آنها شد. در روزهای گذشته شایعه ای به گوش میرسد که گوگل قصد دارد برای خرید اسنپ چت، 30 میلیارد دلار هزینه کند.

  به نظر میرسد که گوگل به صورت قاطعانه وارد عمل شده است و با مدیر اجرایی اسنپ، اوان اسپیگل صحبت کرده است. پیشنهاد خرید 30 میلیارد دلاری گوگل به سال 2016، پیش از IPO اسنپ برمیگردد، اما با گذشت یکسال این پشنهاد همچنان بر روی میز مذاکره است. با وجود عرضه عمومی سهام تنها اسپیگل و باب مورفی، یکی دیگر از بنیانگذارن شرکت می توانند در این رابطه تصمیم گیری کنند و دیگر حامیان حتی اگر بخواهند هم نمی توانند نقشی در این تصمیم داشته باشند.  اسنپ این شایعات را تکذیب کرده است. اگرچه که گوگل از اظهار نظر در این رابطه خودداری کرده است، اما از هفته گذشته تا امروز سهام اسنپ به میزان 2.3 درصد کاهش یافته است.

  گوگل می تواند یک شرکت مادر عالی برای اسنپ چت در بازار باشد. اما با وجود رد شایعات توسط اسپیگل، احتمال اینکه او به فروش فرزند خود رضایت دهد، کم به نظر میاید. با این حال ارتباط گوگل و اسنپ چت نزدیک باقی میماند. در واقع گوگل زمانیکه سهام اسنپ چت عمومی شد، در این شرکت سرمایه گذاری کرد و اسنپ میز یکی از مشتریان بزرگ سرویس گوگل کلاود است و 2 میلیارد دلار در این پلتفرم هزینه کرده است. دیدن یک فناوری مشترک، بین اسنپ چت و Google Glass تحت عنوان Snap’s AR یک مزیت بزرگ و هیجان انگیز برای عینک های گوگل خواهد بود.

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها