Loading...

آلمان تردد ماشین‌های بنزینی را از سال ۲۰۳۰ ممنوع می‌کند

  18 مهر 1395 نویسنده  وبلاگ تسنیم
  وبلاگ تسنیم

  موتور درون‌سوز مدرن برای اولین بار در آلمان اختراع شد و حالا آلمان می‌خواهد به عمر آن پایان دهد. «باندرست»، شورای قانون‌گذاری آلمان یک قطعنامه را صادر کرده که به موجب آن موتور درون‌سوز باید از سال ۲۰۳۰ ممنوع شود.

  مجله اشپیگل آلمان گزارش داده که هر دو حزب شورای عالی قانون‌گذاری این کشور در زمینه این قطعنامه به توافق رسیدند. آنها امیدوارند که تا ۱۴ سال دیگر وسایل نقلیه با آلایندگی صفر به جاده‌های اروپا بیایند. برای اینکه این قطعنامه در کل اروپا پایه‌گذاری شود، اول اتحادیه اروپا باید آن را تایید کند. اما طبق گزارش فوربس «قوانین آلمان معمولا به قوانین اتحادیه اروپا و کمیسیون اقتصاد ملل متحد برای اروپا (UNECE) شکل داده است.»
  «الیور کریشر» قانون‌گذار حزب سبز می‌گوید: «اگر قرار باشد معاهده پاریس برای کاهش آلاینده‌های گرم‌کننده اقلیم را جدی بگیریم، پس از سال ۲۰۳۰ هیچ خودرویی با موتور درون‌سوز نباید اجازه حرکت در جاده داشته باشد.»
  این قطعنامه شرکت‌های خودروسازیی اروپایی را وادار می‌کند که به تولید وسایل نقلیه بدون آلاینده روی بیاورند. تعیین مالیات‌های سنگین‌تر می‌تواند آنها تشویق کند تا خودروهای الکتریکی را هرچه زودتر تولید کنند.


  منبع: Gizmodo

  آلمان تردد ماشین‌های بنزینی را از سال ۲۰۳۰ ممنوع می‌کند - 5.0 از 5 ازتعداد 1 رای
  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02634489824
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09303001185

   

  مجوزها